Miami razbio Netse

Nash i Lakersi zaustavljeni u Phoenixu, ozljeda Howarda!

Aktualni NBA prvak Miami Heat nije imao nikakvih problema kada je u noći sa srijede na četvrtak gostovao u Brooklynu kod Netsa. Ponajbolji košarkaš današnjice LeBron James predvodio je Heat do uvjerljive 105-85 pobjede...

Neizvjesnost je trajala do početka drugog poluvremena, u koje su obje momčadi ušle s jednakim brojem poena - 49. No, nakon toga Miami ubacuje u brzinu više i s čak 22 poena razlike dobiva treću dionicu. Heat je u tih 12 minuta podsjetio na prošlu sezonu kada je sjajnom obranom (Netsi ubacili 14 poena), te racionalnim napadom osvojio naslov NBA prvaka.

LeBron James ponovno je bio najbolji na utakmici u praktički svim pogledima. Ubacio je 24 poena, upisao devet skokova i sedam asistencija. Dwyane Wade pridodao je 21, a Chris Bosh 16 koševa. Kod Netsa je Lopez ubacio 21 koš, te upisao sedam skokova.

Nakon tri uzastopne pobjede serija Los Angeles Lakersa došla je svome kraju u pustinji Arizone. Phoenix Sunsi slavili su 92-86 i to nakon što su početkom posljednje četvrtine zaostajali ogromnih 13 poena razlike. U povratku im je pomogla i ozljeda Dwighta Howarda koji je, čini se, ponovno obnovio ozljedu ramena.

Michael Beasley vodio je Sunse do pobjede s 27 poena, što mu je rekord ove sezone. Upisao je ljevoruki šuter i šest skokova, te čak pet ukradenih lopti na sinoćnjem dvoboju.

Kod Lakersa je Kobe Bryant ponovno bio dodavački raspoložen, ali mu se to, za razliku od prethodna tri susreta, ovoga puta nije isplatilo. Ubacio je 17 poena uz 7-17 šut iz igre, te je podijelio devet asistencija. Doduše, upisao je i šest izgubljenih lopti. Recimo i da je ovaj susret bio povratak Stevea Nasha u Phoenix, a prepuna dvorana dočekala je gromoglasnim - ovacijama!

U sjajnoj je "run and gun" utakmici Zapadne konferencije Denver u svom Pepsi Centeru svladao Houston Rocketse 118-110. Junak pobjede, ali i preokreta u posljednjoj četvrtini bio je talijanski reprezentativac Danilo Gallinari, koji je ubacio devet poena u manje od tri minute! Bila je to peta uzastopna pobjede momčadi iz Colorada.

Spomeni i da je šuterski ujednačenu momčad iz Teksasa predvodio Tajvanac Jeremy Lin s 22 poena i pet asistencija.

Od ostalih događanja noćas izdvojimo ozljedu centra Orlando Magica, Glena Davisa, koji je prema svemu sudeći slomio stopalo! Nije jasno kako se to dogodilo, a poznato je jedino da je na parketu proveo svega četiri minute i 20 sekundi prije nego li je morao biti iznesen s terena.

Od rezultata izdvojimo pobjede LA Clippersa kod Minnesote 96-90, uvjerljivo slavlje San Antonio Spursa u Teksasu protiv Charlotte Bobcatsa (102-78), te također sigurnu pobjedu Chicago Bullsa kod Milwaukee Bucksa 104-88. (TS)