Markota briljirao

Nakon Cedevite i Zagreb pobijedio Cibonu pod Tornjem

Košarkaši Zagreba CO su u sklopu 25. kola regionalne ABA lige slavili u Draženovom domu protiv Cibone s 88-84...

Gosti su do pobjede došli zahvaljujući nevjerojatno dobrom šutu za tri poena. Košarkaši Zagreba pogodili su čak 16 od 24 šuta za tri poena, a u istima je prednjačio bivši "vuk" Damir Markota. Gađao je "Šveđo" 4-5 iza linije tri poena.

Inače, cijela utakmica protekla je u prilično izjednačenoj igri, a vodstvo se do posljednje četvrtine selilo s jedne na drugu stranu. Na ulazu u posljednju dionicu bilo je 62-62, a onda je krenula serija Zagreba koji je u manje od šest minuta igre postigao 18 poena.

U završne dvije minute ušlo se s +6 gostiju, koji su zahvaljujući mirnoći s crte slobodnog bacanja mirno priveli utakmicu svome kraju. Već spomenuti Markota bio je najefikasniji kod gostiju s 19 poena i sedam skokova. Povratnik u momčad Zagreba, Mario Kasun, dodao je 16 uz šest uhvaćenih lopti. Domaćine su sa 16 poena predvodili Goran Suton i Marin Rozić.

Ovom pobjedom Zagreb CO je dostigao Cibonu te sada obje momčadi imaju identičan omjer pobjeda i poraza 12-13.

Spomenimo i da su u ranijim utakmicama sigurne pobjede upisali vodeći sastav ABA lige, izraelski Maccabi iz Tel Aviva, i Budućnost iz Podgorice. Izraelci su kao gosti slavili protiv Heliosa sa 71-53, dok je crnogorski sastav, također kao gost, bio bolji od Zlatoroga 72-62. Recimo da je za Helios naš Drago Pašalić ubacio 15 poena i sakupio osam skokova za točno 23 minute provedene na parketu.

ABA liga, 25. kolo:

Cibona - Zagreb CO 84-88

Helios - Maccabi 53-71

Zlatorog - Budućnost 62-72

Krka - Radnički 73-69

Redoslijed: 1. Maccabi Tel Aviv 22-1 (-1), 2. Cedevita 18-6, 3. Partizan 17-7, 4. Budućnost 17-7...