Washintgon i dalje na 'nuli'

Miami u finišu slomio Cleveland, Lakersi upisali prvu gostujuću pobjedu

Nepune dvije minute prije kraja utakmice Cleveland je vodio kod aktualnog NBA prvaka Miami Heata sa sedam koševa Razlike. Slavio je ipak domaćin 110-108…

Minutu i 58 sekundi prije kraja ogleda Cavaliersi su vodili 108-101. Do kraja su ostali bez koša, primili su ih 9. Ray Allen ubacio je tricu 18 sekundi prije kraja dramatičnog ogleda za 109-108. Dwyane Wade blokirao je šut Jeremyja Parga koji je gostima ipak mogao donijeti pobjedu. Allen je dvije sekunde prije kraja ubacio još jedno bacanje za konačnih 110-108.

LeBron James je ogled protiv bivšeg kluba okončao s 30 koševa, 6 skokova i 5 asistencija. Imao je i 7 izgubljenih lopti. Chris Bosh dodao je 23 poena i 7 skokova, Dwyane Wade ubacio je 18 poena, Ray Allen 17.

Iako su aktualni prvaci lovili zaostatak najveći dio susreta, u vodstvu su proveli samo 2 minute i 29 sekundi utakmice, ostali su perfektni kod kuće. Upisali su ukupno četvrtu uzastopnu pobjedu i predvode Istočnu konferenciju s omjerom 10-4.

Košarkaši LA Lakersa proslavili su prvu gostujuću pobjedu ove sezone u NBA ligi. Slavili su kod Dallasa s uvjerljivih 119-85. Lakersi su zabili već 36 koševa prije nego je Kobe Bryant uzeo svoj prvi šut na utakmici. Kada je Bryant, vodeći strijelac lige, napokon počeo šutirati, zaustavio se na 19 poena. Isti broj koševa, po 19, postigli su Metta World Peace (trice 5-7) i Antawn Jamison, uz 15 skokova.

Lakersi su nakon četiri startna poraza u gostima stigli do prve pobjede, čime su izbjegli najgori start kada su gostujuće utakmice u pitanju u gotovo 20 godina. Ukupno su na omjeru 7-7, jednakom kao i Dallas, u čijim redovima je Vince Carter ubacio 16 poena.

Košarkaši Washintgona i dalje su jedina momčad bez pobjede u NBA ligi. Nakon domaćeg poraza 108-106 od Charlottea nakon dva produžetka, Wizardsi su na omjeru 0-11. Charlotte Bobcatsi, koji su u prošloj, skraćenoj sezoni s omjerom 7-59 imali najmanji postotak pobjeda u NBA povijesti, sada su na omjeru 7-5. Dakle, već u 12. utakmici sezone su poravnali učinak od cijele prošle sezone, doduše, skraćene, po broju pobjeda. Predvodio ih je Byron Mullens s 27 koševa i 8 skokova, dok je Martel Webster ubacio 21 za domaćine.

Oklahoma City, finalist NBA lige prošle sezone, slavio je u gostima kod Philadelphije 116-109. U osnovnom dijelu utakmice su gosti poveli 98-94 četiri minute prije kraja. U završnici koja je ponudila festival promašaja s obje strane, domaćini su uspjeli ubaciti četiri koša u te preostale četiri minute, dok su gosti promašili zadnjih sedam šuteva u osnovnom dijelu utakmice. No, zato su im četvorica različitih igrača ubacili trice u produžetku.

Kevin Durant ubacio je 37 koševa uz 8 skokova. Russell Westbrook dodao je 30 poena i 9 asistencija za Oklahomu, koja je dobila 9 od zadnjih 11 utakmica i sada je na omjeru 10-4. U Philadelphiji je Thad Young ubacio 29 koševa, što mu je rekord sezone, te dodao 15 skokova, što mu je rekord karijere.

Atlanta je slavljem 104-93 kod kuće protiv LA Clippersa stigla do pete uzastopne pobjede Ukupno je na omjeru 8-4. Clippersima (8-5) je ovo treći poraz u nizu. Prije toga su imali šest uzastopnih pobjeda.

Chicago je gostujućom pobjedom kod Milwaukeeja 93-86 prekinuo seriju od tri poraza. Carlos Boozer i Richard Hamilton ubacili su po 22 koša za Bullse, koji su slavili protiv Bucksa deveti put zaredom.

Tyreke Evans ubacio je 21 od svojih 27 koševa u drugom poluvremenu u domaćoj pobjedi Sacramenta protiv Utaha 108-97. Golden State je, pak, slavio kod kuće protiv Minnesote 96-85, iako je veći dio utakmice bio u zaostatku. Warriorsi su slavili zahvaljujući seriji 19-2 u zadnjoj četvrtini. (TS)

NBA liga, subota:

Philadelphia – Oklahoma City 109-116 u produžetku /Young 29k, 15s, Turner 26k / Durant 37k, 8s, 5a, Westbrook 30k, 5s, 9a)

Washington – Charlotte 106-108 u produžecima (Webster 21k / Mullens 27k, 8s)

Atlanta – LA Clippers 104-93 (Pachulia 19k, 12s, Teague 19k, 11a / Griffin 22k, 11s, 7a, Paul 19k, 5s, 7a)

Miami – Cleveland 110-108 (James 30k, 6s, 5a, Bosh 23k, 7s / Pargo 16k, 7a, Waiters 16k, Varejao 10k, 15s)

Dallas – LA Lakers 89-115 (Carter 16k, Crowder 15k / Jamison 19k, 15s, Bryant 19k, 5a, World Peace 19k)

Milwaukee – Chicago 86-93 (Jennings 23k, 7a / Boozer 22k, 19a, Hamilton 22k)

Sacramento – Utah 108-97 (Evans 27k, 5s, Thompson 16k, 9s / Foye 17k)

Golden State – Minnesota 96-85 (Thompson 24k, Curry 20k, 6a, Landry 18k, 9s / Peković 17k, 6s, Love 15k, 15s)