Cavsi se probudili

Loša večer Hrvata u NBA ligi, Knicksi nastavili crni niz

Klubovi Bojana Bogdanovića i Damjana Rudeža, Brooklyn Nets i Indiana Pacers, doživjeli su nove poraze u NBA ligi, uz loš učinak hrvatskih reprezentativaca.

Indiana je poražena šesti put zaredom, a u noći sa srijede na četvrtak Pacerse su na njihovom parketu svladali LA Clippersi sa 103-96. Damjan Rudež je u igri proveo nešto više od 16 minuta (16:12), promašio oba šuta ubacivši tek dva poena iz slobodnih bacanja. Pacersi su imali odličan učinak igrača s klupe, ali su podbacili starteri. C. J. Miles je s 30 poena predvodio domaći momčad. Lavoy Allen je imao 14 koševa i 13 skokova, a Luis Scola 12 poena uz 14 uhvaćenih odbijenih lopti.

Indiana je dvije minute prije kraja došla na samo dva poena zaostatka (96-98), ali su gosti završnom serijom 5-0 stigli do devete uzastopne pobjede. Jamac Crawford je s 18 koševa bio najbolji strijelac ujednačenih Clippersa koji su imali trojac s dvotrukim dvoznamenkastim učinkom: Chris Paul je uz 17 poena imao 15 asistencija, Blake Griffin je postigao 17 poena uz 10 skokova, a Andre Jordan je ubacio 12 koševa i ugrabio čak 19 skokova.

Brooklyn je uvjerljivo poražen na gostovanju u Chicagu (80-105), a Bojan Bogdanović prvi put ove sezone nije bio u početnoj petorci Netsa. U igri je proveo nešto više od 16 minuta (16:37) te ostao bez ijednog koša, uz šut 0/5, jedan skoko, jednu izgubljenu i tri osvojene lopte. Deron Williams je sa 17 koševa bio najbolji strijelac Netsa koji su izgubili treću utakmicu u nizu. Bullse su do pobjede predvodili Derrick Rose s 23 koša i Pau Gasol sa 16 koševa i 16 skokova.

Golden State Warriorsi, najbolja momčad NBA lige, i dalje su nezaustavljivi. Pobjedivši u Oaklandu Houston sa 105-93 stigli su do 14. uzastopnog trijumfa. Klay Thompson je postigao 21 koš, Stephen Curry je uz 20 poena imao po sedam skokova i asistencija, a na 20 koševa je bio i Harrison Barnes. Rocketsima nije pomoglo što je James Harden s 34 poena bio najbolji strijelac dvoboja, a tome dodao i osam skokova.

Za razliku od Golden Statea, New York Knicksi već deset utakmica ne znaju za pobjedu. Na gostovanju kod aktualnih prvaka nije im pomoglo ni to što je San Antonio bio bez ozlijeđenih Tonyja Parkera i Kawhija Leonarda, a Gregg Popovich je k tome odlučio odmarati Tima Duncana i Manua Ginobilija. Istini za volju, i New York je bio bez ozlijeđenog Carmela Anthonyja.

Spomenute izostanke najbolje je iskoristio Talijan Marco Belinelli koji je s 22 koša predvodio sedmoricu dvoznamenkastih strijelaca Spursa. Kod Knicksa je s 23 poena najbolji bio Tim Hardaway Jr.

Uz probuđeni Cleveland, najdulju pobjedničku seriju na Istoku imaju Atlanta Hawksi koji su obranom slomili Philadelhiju (95-79) za osmu uzastopnu pobjedu. Paul Millsap i Kyle Korver su sa po 17 koševa bili najbolji strijelci pobjedničke momčadi, dok je Sixerse s 13 poena predvodio ruski reprezentativac Aleksej Šved.