NBA doigravanje

Lakersi prošli na krilima Pau Gasola, Celticsi nadoknadili -10

Los Angeles Lakersi izbjegli su sudbinu da postanu tek deveta momčad u NBA povijesti koja je prokockala vodstvo 3-1 u doigravanju najjače košarkaške lige svijeta...

Španjolac Pau Gasol odigrao je veliku utakmicu u noći sa subote na nedjelju kada su njegovi Lakersi upisali 96-87 pobjedu u sedmom susretu prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije protiv Denver Nuggetsa. Upisao je Gasol 23 poena, 17 skokova i šest asistencija.

Najbolji igrač Lakersa, Kobe Bryant, imao je, za razliku od prijašnjih utakmica, veliku podršku svojih suigrača. Steve Blake ubacio je 19 poena, najviše u karijeri u doigravanju, Andrew Bynum 16, uz 18 skokova, a povratnik nakon sedam utakmica suspenzije Metta World Peace ubacio je 15 poena. Bryant je stoga potrošio svega 16 lopti za 17 poena, a ovo mu je bila peta pobjeda u odlučujućim utakmicama doigravanja NBA lige u karijeri.

U polufinalu Zapada će tako LA Lakersi igrati protiv Oklahome City Thundera, koji odmara već punih tjedan dana nakon što je s čistih 4-0 izbacio prvaka Dallas.

Za razliku od Zapada, na Istoku je već krenulo polufinale. Boston je u prvoj utakmici iščupao pobjedu protiv Philadelphije 76ersa. Nadoknadio je Boston -10 u zadnjih 11 minuta utakmice na krilima Rajona Ronda koji je samo u posljednjoj četvrtini imao šest poena, pet asistencija i četiri skoka. Sveukupno je te večeri upisao 17 asistencija, 12 koševa i 12 skokova.

Ostalo je 3.2 sekunde do kraja kada je Boston imao loptu sa strane uz 92-91 vodstvo. Rondo ju je pokupio i odjurio prema svom košu, te ga branič 76ersa nije mogao sustići kako bi ga faulirao i pružio svojoj momčadi priliku za zadnji napad.

Najefikasniji na susretu je bio "kelt" Kevin Garnett s 29 poena (11 skokova), dok je s druge strane Andre Iguodala ubacio 19. Recimo i da je Garnett bio jedini Bostonov igrač iz startne petorke koji je u prvoj četvrtini ubacio koš.

Druga utakmica igra se u ponedjeljak navečer, također u Bostonu.

NBA doigravanje:

Istočna konferencija, polufinale:

Boston - Philadelphia 92-91 (Garnett 29k, 11s, Rondo 13k, 17a, 12s / Iguodala 19k)

Boston vodi u seriji 1-0