Portland dobio Spurse

Lakerse šamara tko god stigne: Knicksi ih razbili u New Yorku!

U sve tri sinoć odigrane utakmice u NBA ligi slavili su domaćini.

Među njima su bili i košarkaši New York Knicksa koji su u svom Madison Square Gardenu savladali LA Lakerse 116:107.

Knicksima je ovo bila deveta domaća pobjeda u isto toliko utakmica ove sezone, što im nije pošlo za rukom od 1992/93. Lakersi bez ozlijeđenih Paua Gasola i Stevea Nasha tijekom cijelog susreta praktički nisu bili u igri za pobjedu, te su u konačnici upisali četvrti uzastopni poraz i srozali svoj omjer na 9-14. Lakersi su u susretu zaostajali i 26 koševa razlike, pa je konačan rezultat po njih još i dobar.

Carmelo Anthony predvodio je Knickse sa 30 koševa, od čega je 22 zabio u prvoj četvrtini. Učinio je to u nepune 23 minute igre, budući je iščašio gležanj lijeve noge u trećoj četvrtini nakon čega nije igrao. Prema ESPN-u, posljednji igrač koji je zabio najmanje 30 koševa provevši tako malo vremena na parketu prije Anthonyja bio je David Robinson 1995. godine.

Raymond Felton dodao je 19 koševa i 8 asistencija za Kinckse, dok su Tyson Chandler i J.R. Smith ubacili po 18 svaki. Kod Lakersa, čijem je treneru Mikeu D'Antoniju ovo bio povratak u dvoranu kluba kojeg je nekad vodio, najbolji je bio Kobe Bryant sa 31 košem, 10 skokova i 6 asistencija. Metta World Peace je ubacio 23, a Dwight Howard 20 koševa.

Portland Trail Blazersi savladali su San Antonio Spurse 98:90 nošeni rookiejem Damianom Lillardom koji je ubacio 29 koševa, što mu je rekord sezone. Bila je to Lillardova 13. utakmica u sezoni sa 20 ili više koševa. LaMarcus Aldridge dodao je 22 koša za Blazerse, dok je J.J. Hickson završio susret sa 12 koševa i 12 skokova. U drugom uzastopnom porazu Spursa u dvije večeri najefikasniji je bio Tony Parker sa 21 košem, dok je Tim Duncan ubacio 16 koševa.

Atlanta se poigrala sa Charlotteom i slavila je pobjedu rezultatom 113:90. Hawkse, kojima je to bila 11. pobjeda u zadnjih 13 utakmica, vodio je čovjek s klupe Devin Harris sa 20 koševa, Josh Smith dodao je 18, a Ivan Johnson 16 koševa. Charlottei je ovo bio deseti uzastopni poraz, a pritom su prosječno primali po 108.2 koša. Najefikasniji igrač poražene momčadi bio je Gerald Henderson sa 17 koševa, dok je Ramon Sessions dodao 16. (TS)

6. Utah 23 13 10
7. Minnesota 19 10 9