Još Angola i Turska

Košarkašice izgubile i protiv Češke, četvrtfinale je samo teorija

Hrvatske košarkašice pretrpjele su i treći uzastopni poraz na olimpijskom turniru u Londonu. U ogledu 3. kola a skupine, bolja je bila Češka s 89-70 (45-39)...

Ovim porazom, Hrvatice su se dodatno udaljile od mogućnosti za plasman u četvrtinale, do kojeg se možda ne bi dokopale niti s dvije pobjede u preostale dvije utakmice.

Odabranice hrvatskog izbornika Stipe Bralića imale su samo dva dobra razdoblja na utakmici. Prvo je bilo već na samom početku, kada je Hrvatska u četvrtoj minuti povela s 10-0. Čehinje su serijom 20-6 okrenule rezultat u svoju korist 20-16, te su prvu četvrtinu dobile s 22-19. Na poluvremenu je bilo 45-39 za Češku. Početkom treće četvrtine je Češka povela s 11 koševa razlike, a onda je uslijedilo drugo dobro razdoblje hrvatskih košarkašica, koje su od zaostatka 52-41 serijom 14-0 stigle do vodstva 55-52. Prednost od tri poena razlike imale su Hrvatice i na kraju trećeg perioda (60-57), a onda su u očajnoj zadnjoj četvrtini primile čak 32 poena, a ubacile ih samo 10.

Čehinje su imale čak 17 asistencija više (26-9), sedam skokova više, devet blokada napram niti jedne naših igračica, koje su, pak, nažalost ''dominirale'' s izgubljenim loptama (15-7)...

Sandra Mandir s 20 koševa i Ana Lelas s 15 bile su jedine na visini zadatka, gledajući cijelu utakmicu. Češka je imala više raspoloženih igračica, Elhotova je ubacila 20, Burgrova 19, Vitečkova 18, Vesela 12, a Horakova 11 poena... (TS)