Carmelo Anthony briljira

Knicksi ne posustaju, prvak može i bez Wadea

Glavna priča najjače košarkaške lige svijeta (NBA) je i dalje New York Knicks. Momčad prepuna sjajanih igrača i dalje je na savršenom omjeru pobjeda i poraza nakon sinoćnjeg slavlja protiv Dallasa 104-94...

Carmelo Anthony ponovno je bio sjajan u redovima domaćina unatoč problemima s osobnim pogreškama (do kraja susreta 5). Utrpao je 31 poen i uhvatio sedam lopti pod obručima, a pripomogao mu je i J. R. Smith s 22 poena i četiri ukradene lopte. Kod gostiju je najraspoloženiji bio O. J. Mayo s 23 poena, sedam skokova i tri asistencije. (TS)

Vodio je Dallas tijekom druge i treće četvrtine, ali su Knicksi snažnom završnicom u trećoj dionici i čvrstom obranom u četvrtoj slomili inače vrlo dobri Dallas. Knicksi su nakon ove pobjede na omjeru 4-0, dok su Mavericksi na 4-2.

Los Angeles Lakersi su na dan utakmice protiv Golden State Warriorsa otpustili trenera Mikea Browna nakon katastrofalnog ulaska u sezonu s momčadi koja ima aspiracije biti prvak NBA lige. Ubrojimo li i pripremne utakmice, Lakersi su bili na omjeru 1-12 (1-4 u regularnoj sezoni).

Momčad je privremeno preuzeo dosadašnji pomoćnik Bernie Bickerstaff, a Lakersi su u noći s petka na subotu razbili u Staples Centru Golden State 101-77 uz 27 koševa Kobea Bryanta, devet skokova i sedam asistencija! Solidan je bio i Španjolac Pau Gasol koji je upisao 16 skokova i 14 poena, ali je pritom i potrošio 18 lopti.

U poraženoj momčadi vrijedi istaknuti samo pojedinačni učinak Stephana Curryja koji je upisao 18 poena, tri skoka i pet asistencija.

Prvak Miami Heat gostovao je kod Atlante Hawks te je pobijedio i po šesti puta zaredom u Philips Areni, 95-89, iako je igrao bez Dwyanea Wadea kojeg je shrvala gripa. No, zato je LeBron James još jednom bio sjajan upisavši skoro "triple-double". Ubacio je "King James" 21 poen, te upisao 11 skokova i devet asistencija. Nekoliko spomenutih asistencija bile su i za Chrisa Bosha koji je pak bio najefikasniji kod Heata s 24 poena.

Kod domaćina je Jeff Teague bio najraspoloženiji s 20 poena i 11 asistencija, dok je vođa momčadi Josh Smith u potpunosti podbacio. Upisao je 13 poena, ali mu je za to trebalo čak 19 lopti! Ubilježio je Smith i osam skokova u porazu svoje momčadi.

Spomenimo i da su Brooklyn Netsi (bivši New Jersey) skinuli sa sebe "kletvu" kada su gostovanja na Floridi u pitanju. Naime, Netsi su do petka izgubili čak 15 uzastopnih utakmica, uključujući poraz od Miami Heata minule srijede.

Netsi su sjajnom momčadskom igrom razbili indisponirani Orlando 107-68! Domaći su košarkaši u nastavku susreta ubacili svega 32 poena, a u nijedomj od četiri četvrtine nisu prebacili brojku 20 po broju postignutih poena u 12 minuta igre!

Recimo i da su se u New Orleansu sudarili bivši suigrači sa sveučilišta Kentucky, koji su na ovoljetnom NBA draftu ispisali novu stranicu povijesti. Naime, po prvi puta su za prvog i drugog picka NBA drafta izabrana dva igrača iz iste sveučilišne momčadi. Riječ je naravno o Anthonyju Davisu i Michaelu Kidd-Gilchristu.

Uspješniji je bio najbolji igrač Kentuckyja na putu do naslova u prošloj sezoni, Davis, koji je s 23 poena, 11 skokova, te sa po dvije asistencije i ukradene lopte predvodio svoju momčad do pobjede 107-99. Kidd-Gilchrist upisao je 12 poena i šest skokova. (TS)

NBA liga, petak:

Washington - Milwaukee 91-101 (Ariza 15k, 8s / Ellis 22k, 5s, 5a)

Orlando - Brooklyn 68-107 (Moore 18k / Lopez 14k, 10s)

Boston - Philadelphia 100-106 (Rondo 14k, 20a, Pierce 24k / Holiday 21k, 4s, 14a)

New York - Dallas 104-94 (Anthony 31k, 7s / O. J. Mayo 23k, 7s, 3a)

Atlanta - Miami 89-95 (Teague 20k, 11a / James 21k, 11s, 9a)

Memphis - Houston 93-85 (Randolph 15k, 14s / Parsons 19k, 5s)

New Orleans - Charlotte 107-99 (Davis 23k, 11s /Gordon 34k, 6s, 4a)

Oklahoma City - Detroit 105-94 (Durant 25k, 13s / Drummond 22k, 8s)

Minnesota - Indiana 96-94 (Budinger 18k, 4s / Hill 29k, 5s, 7a)

Phoenix - Cleveland 107-105 (Dragič 26k, 4a / Waiters 23k, 2a)

Sacramento - San Antonio 86-97 (Thompson 17k, 6s / Duncan 23k, 12s, 4a)

Denver - Utah 104-84 (Koufos 15k, 10a / Favors 10k, 11s)

LA Lakers - Golden State 101-77 (Bryant 27k, 9s, 7a / Curry 18k, 5a)