Najveća pobjeda sezone

Kakva senzacija! Zagreb nanio velikom Maccabiju prvi poraz u ABA ligi!

Kakvu su senzaciju priredili košarkaši Zagreba u 11. kolu ABA lige! Mravi su na svom parketu pobijedili moćni Maccabi 81:74 i nanijeli Izraelcima prvi poraz u regionalnoj ligi!

Zagrebaši su odlično otvorili utakmicu 11. kola ABA lige protiv favoriziranog Maccabija, nakon što su tijekom tjedna imali naporno gostovanje u Rusiji, točnije Moskvi, protiv CSKA. Zagreb je u prvih 10 minuta utakmice ubacio čak 28 poena uz gotovo "savršen" postotak šuta. Povela je momčad iz Trnskog sa 9-0 i 14-4, a u jednom trenutku bilo je i čak 13 razlike za sastav trenera Androića. Samo je Krunoslav Simon ubacio 14 poena u prvoj četvrtini koju je Zagreb dobio sa 28-19.

U drugoj dionici nastala je stvaralačka stanka kod košarkaša Zagreba pa se Maccabi uspio sasvim približiti i do poluvremena smanjiti na samo pola koša zaostatka. Izraelska momčad čak je i povela u trećoj dionici, ne s više od tri koša, ali je do kraja iste Zagreb sačuvao "prednost" sa poluvremena.

U posljednju četvrtinu Zagreb je krenuo furiozno s tri trice (Rančić 2, Ožbolt 1) i jednim polaganjem, te je šest minuta prije kraja poveo sa velikih šest razlike. Maccabi se uspio ponovno približiti na samo jedan razlike, ali je tada uslijedila serija Simona i Kasuna od 7-0 kojom je Zagreb dvije minute prije kraja otišao na nedostižnih osam koševa razlike. Najefikasniji kod Zagreba bio je Simon sa 26 postignutih koševa, sedam skokova i četiri asistencije.

Kao što smo već spomenuli, bio je ovo prvi poraz Maccabija u ABA ligi u koju su ušli kao veliki favoriti za naslov. Zagreb je ovom pobjedom konačno iznad 50 posto uspješnosti što se omjera pobjeda i poraza tiče (6-5), te se sada nalazi, barem privremeno, na sedmom mjestu prvenstvene ljestvice, odmah iza Cibone.