UNištili ih u Dallasu

Kakva osveta na startu: Miami 'zgazio' prvaka, Odom isključen!

Košarkaši Miami Heata savladali su u gostima aktualne prvake NBA lige Dallas Maverickse 105-94 u reprizi prošlogodišnjeg finala...

Uoči susreta u Dallasu Mavericksi su podno krov American Airlines Centera podignuli pobjednički barjak povodom osvajanja svog premijernog naslova iz prošle sezone, a komesar NBA lige Davis Stern "nagrađen" je salvama zvižduka tijekom govora.

U samom susretu Miami je dominirao od početka do kraja i pitanje pobjednika niti jednom nije dolazilo u pitanje. Miami je dobio prve tri četvrtine, od čega prvu s 15 razlike (32-17). Gosti su u nekim trenucima imali prednost i preko 30 koševa razlike, a u posljednjoj dionici Dallas je uljepšao rezultat dok je Miami odmarao udarnu petorku. Tako konačnih plus 11 za goste nije realan prikaz odnosa snaga na parketu jer je Miami bio posve dominantan.

Junaci susreta bili su LeBron James i Dwyane Wade. Kombinirano su ubacili 63 koša, od čega je James zabio 37, a Wade 26. James je pridodao i 10 skokova i 6 asistencija, a Wade 8 skokova i 6 asistencija. Njih dvojica bili su, zanimljivo, jedini dvoznamenkasti u redovima Heata. Udonis Haslem odradio je dobar posao pod obručima skupivši 14 skokova.

Općenito je Heat posve nadskakao Maverickse što jasno svjedoči konačan omjer skokova 51-31 u korist gostiju.

Kod Dallasa najefikasniji je s 23 koša bio Jason Terry. Dirk Nowitzki ubacio je 21, ali je prosjedio čitavu zadnju četvrtinu na klupi, dok je Lamar Odom u svom službenom debiju u dresu Mavericksa po transferu iz LA Lakersa isključen.

Dogodilo se to sredinom treće četvrtine kada je Odom zbog uvreda na račun sudaca zaslužio par tehničkih pogrešaka i automatsko isključenje. Najbolji šesti igrač NBA lige iz prošle sezone prije isključenja je na parketu proveo 13 minuta uz učinak od 4 koša uz 4 skoka. Pogodio je prvi šut prema košu, tricu, a potom promašio sljedećih pet.