Spursi na 50 posto

Indiana prekinula niz poraza, Rudežu velika minutaža, LeBron James kraljevski

Indiana Pacersi svladali su na svom parketu Utah Jazz s 97-86 i prekinuli niz od šest uzastopnih poraza u NBA ligi...

Hrvatski košarkaški reprezentativac Damjan Rudež je u pobjedi Indiane sudjelovao s tri koša, dva skoka i dvije asistencije, a na parketu je proveo čak 28 i pol minuta. Solidno je odrađivao posao u obranu, no zato je patio napad u kojem je ubacio tek jednu loptu iz šest pokušaja.

Bila je to tek druga pobjeda Indiane u osam dosada odigranih susreta.

Od ostalih rezultata večeri izdvojimo pobjedu Cleveland Cavaliersa, za koje je LeBron James upisao 49. triple double karijere i prvi otkako se ljetos vratio u matični klub. James je u 118-111 pobjediprotiv New Orleans Pelicansa ubacio 32 poena, te upisao 11 skokova i 10 asistencija.

Kyrie Irving je također pridodao 32 poena, uz pet skokova i devet asistencija, dok je Kevin Love ubacio 22 koša i upisao 'samo' pet skokova.

Aktualni prvaci San Antonio Spursi slavili su na gotovanju kod Los Angeles Clippersa 89-85, no i dalje drže posljednje mjesto Jugozapadne divizije s omjerom pobjeda i poraza 3-3. Kawhi Leonard je bio najefikasniji kod aktualnih prvaka s 26 poena i 10 skokova.

Vrijedi istaknuti i povratak Derricka Rosea na parket u pobjedi Chicago Bullsa nad Detroitom 102-91. Rose je na parketu poveo 32 minute, za kojih je ubacio 24 koša i upisao sedam asistencija.