Srbiji još jedna šansa

I Slovenci razbili Srbe: Dragići i društvo osigurali Svjetsko prvenstvo!

Košarkaši Slovenije pobijedili su u Stožicama Srbiju 92-74 u ogledu za poredak od 5. do 8. mjesta na Eurobasketu kojem su domaćini…

Tom pobjedom je Slovenija osigurala plasman na Svjetsko prvenstvo u Španjolskoj iduće godine, dok će Srbija svoju šansu za odlazak na svjetsku smotru tražiti u ogledu za 7. mjesto.

Slovenija je glavninu posla protiv Srbije obavila već u prvoj četvrtini koju je dobila sa 30-16. Na poluvremenu su Slovenci imali 18 koševa prednosti, a toliko je iznosila njihova prednost i na kraju utakmice.

Zoran Dragić s 23 koša i 9 skokova bio je prvo ime kod domaćina. Goran Dragić (4 skoka, 5 asistencija) i Jaka Blažič (5 skokova, 3 asistencije) dodali su po 15 koševa. U Srbiji je najbolji strijelac bio Nenad Krstić sa 16 koševa. (TS)