Poraz od domaćina

Hrvatske košarkašice porazom otvorile Europsko prvenstvo

Hrvatske su košarkašice porazom od domaćina otvorile drugi krug natjecanja na Europskom prvenstvu u Francuskoj. Francuskinje su u 1. kolu skupine F slavile sa 78-70...

Dva različita lica pokazale su hrvatske košarkašice, blijedo u prvom poluvremenu, te jako dobro u drugom dijelu kada nažalost nisu uspjele nadoknaditi minus od 24 koša (19-43) sa poluvremena.

Najefikasnija u hrvatskim redovima bila je Ana Lelas sa 18 koševa i 9 skokova, dok su dvoznamenkaste sa po 11 koševa bile i Marija Rezan i Antonija Mišura. Francuskinje su imale vrlo ujednačenu ekipu koju je po broju poena, točnije s njih 12 predvodila Edwige Lawson.

Usprkos porazu, hrvatska reprezentacija i dalje ima šanse za plasman među prva četiri mjesta koja vode u četvrtfinale, ali će za to morati početi pobjeđivati. Prvu sljedeću utakmicu igraju protiv Srpkinja u petak. (TS)

Europsko prvenstvo košarkašica, 1. kolo drugog kruga, skupina F:

Francuska - Hrvatska 78-70

Češka - Velika Britanija 66-55

Srbija - Bjelorusija 54-48

Redoslijed: 1. Francuska 3-0, 2. Bjelorusija 2-1, 3. Češka 2-1, 4. Velika Britanija 1-2, 5. Srbija 1-2, 6. Hrvatska 0-3