Bolje od Južne Koreje

Hrvatske košarkašice na korak do Olimpijskih igara

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija plasirala se u četvrtfinale kvalifikacijskog turnira za nastup na Olimpijskim igrama ovog ljeta u Londonu...

Izabranice Stipe Bralića su u turskoj Ankari teškom su mukom pobijedile reprezentaciju Južne Koreje rezultatom 83-75, u susretu koji je odlučivao o prvom mjestu u skupini. Osim u prvoj četvrtini, naša je reprezentacija imala rezultatsku prednost tijekom cijele utakmice, ali se sve zakompliciralo u posljednjoj dionici, pet minuta prije kraja susreta.

Korejke su slobodnim bacanjima Jung stigle do izjednačenja 66-66, ali nakon toga Ivezić i Mandir pogađaju dvje trice u dva uzastopna napada i odvode Hrvatsku na komotnih +6.

Do kraja utakmice naše su reprezentativke održavale prednost izvođenjem slobodnih bacanja, te su izborile ulazak u četvrtfinale s prvog mjesta, a to im donosi Kanadu.

Najbolja u hrvatskim redovima bila je Marija Vrsaljko s 26 poena i sedam skokova, a njoj se s 14 poena (4/7 za tricu), te po četiri skoka i asistencije priključila kapetanica Sandra Mandir.

Kanađanke su bile druge u skupini D nakon što su deklasirale Malijke (89-23), te bile poražene od Francuske 47-56.

Susret protiv Kanade na rasporedu je u petak. (TS)