Hrvati srušili Kineze

Hrvatska se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija do 19 godina plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva koje se igra u grčkom Heraklionu nakon što je u susretu osmine finala svladala Kinu sa 75-68 (21-16, 21-14, 16-22, 17-16).

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija do 19 godina starosti u četvrtfinalu će Svjetskog prvenstva koje se igra u grčkom Heraklionu u petak igrati protiv Kanade.

Hrvatska je u osmini finala teže od očekivanog svladala Kinu sa 75-68 (21-16, 21-14, 16-22, 17-16), dok je Kanada bila uvjerljiva protiv Južne Koreje sa 100-64 (27-28, 21-12, 24-6, 28-18).

Hrvatska je protiv Kine stigla do pobjede teže od očekivanoga, nakon tri četvrtine imala je samo šest poena prednosti (58-52), a iako je u posljednjih 10 minuta krenula serijom 10-1 za koju je najzaslužniji bio Luka Božić sa sedam ubačaja, te sedam minuta prije kraja stigla do vodstva 68-53 niti to nije bila garancija pobjede.

Uslijedio je pad koncentracije u napadačkim akcijama, te su Kinezi s nekoliko pogodaka iz protunapada 2:47 minuta prije kraja stigli na 68-62. Ipak, tada je Ivica Zubac pogodio oba slobodna bacanja, a Nik Slavica je dodao tricu za 73-62 i konačno rješenje utakmice.

Zubac je predvodio Hrvatsku sa 23 koša i 9 skokova, Božić je dodao 19 poena i 10 skokova, dok su u redovima Kine najbolji bili Sun sa 15, te Zhao i Fu sa po 13 pogodaka.