Moglo je biti i više

HRVATSKA zgazila Portoriko i izborila osminu finala SP-a!

Hrvatski košarkaši plasirali su se među 16 najboljih na svijetu.

Hrvatska je pregazila Portoriko 103:82 i plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Moglo je u konačnici završiti i s većom razlikom od 21 poena jer početkom zadnje četvrtine u dva navrata su naši košarkaši imali i okruglih 30 koševa prednosti, ali onda je izbornik Jasmin Repeša mudro odlučio odmoriti najbolje snage (Bogdanović, Šarić...) i dati prigodu igračima s manjom minutažom.

Nakon dvaju uzastopnih poraza (Senegal pa Grčka) naši su od prve minute ovaj okršaj shvatili onako kako i treba - maksimalno ozbiljno. Rezultat toga je nevjerojatnih 13:0 na otvaranju utakmice, od kojih se Portoriko nije uspio oporaviti.

Na koncu prve dionice naši su košarkaši imali +12, na poluvremenu +17, a nakon tri četvrtine +27 razlike. Na koncu je utakmica završila s 21 košem prednosti.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Bojan Bogdanović sa 23 koša i Dario Šarić sa 15 koševa, dok su Portoriko, kojem je ovo bio četvrti poraz u skupini, predvodili Jose Juan Barea sa 20, te Franklin sa 13 koševa.