Treće kolo Eurobasketa

Ne može bez drame: Hrvatska čupala pobjedu nakon +20!

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je drugu pobjedu na Europskom prvenstvu.

Izabranici Jasmina Repeše u Celju su u sklopu trećeg kola skupine C pobijedili Poljsku sa 74:70. Druga je to pobjeda naših košarkaša, i sada je drugi krug sasvim blizu, ali još uvijek nije osiguran. Slijede utakmice sa Slovenijom i Češkom, a upravo bi ova prva (nedjelja, 21:00) mogla i definitivno uvrstiti Hrvatsku u sljedeću fazu natjecanja.

U utakmicu s Poljacima Hrvatska je ušla kao izraziti favorit, a fenomenalnom izvedbom u prvim minutama naši igrači su dokazali klasu - bilo je to prava kanonada Simona, Bogdanovića i društva, koja je u jednom trenutku rezultirala s enormnih 20 razlike (24:4).

Krajem prve četvrtine Hrvatska je neobjašnjivo stala, a Poljaci počeli malo po malo smanjivati razliku. U tom ritmu ušlo se i u drugu četvrtinu, pa je u određenim trenucima Poljska uspjela stići do samo sedam poena zaostatka (na odmor se otišlo s +9, 41:32).

Treća četvrtina donijela je novu veliku seriju naših košarkaša, ali niti nakon što je Hrvatska odjurila na +16 Ignerski, Gortat i ostali nisu posustajali, te su u četvrtoj minuti posljednje dionice tricom Kelatija stigli na minus pet, poslije čega je Repeša zvao time-out.

Bogdanović najbolji, veliki doprinos Simona i Tomića

Konfuzno su reagirali naši i nakon predaha, a Poljaci su dvaput smanjivali na jedan poen zaostatka, prije nego li se ušlo u zadnju minutu u kojoj je Poljska tri puta gađala tricu koja bi joj donijela produžetak, ali je srećom, sva tri puta promašila...

Bojan Bogradović bio je najbolji igrač Hrvatske s 23 koša i 6 skokova. Krunoslav Simon, koji je sjajno igrao na početku utakmice, upisao je 14 koševa, Roko Ukić 10 poena uz 6 asistencija, a Ante Tomić 8 koševa i 9 skokova.

Poljake je predvodio Michal Ignerski s 22 koša i 12 skokova. Gortat i Szubarga dodali su po 14 poena, dok je Maciej Lampe potrošio 10 lopti iz igre za samo 6 poena. Poljaci su pretrpjeli i treći uzastopni porazu na turniru.