NBA playoff

Houstonu i Bullsima drama te smanjenje serije, Netsima 2-1

Sva tri noćašnja dvoboja NBA doigravanja ponudila su dramu, a više živaca u završnici susreta imali su Houston Rocketsi, Brooklyn Netsi i Chicago Bullsi koji su stigli do tijesnih pobjeda...

Brooklyn Netsi zadržali su prednost do koje su došli pobjedom u Torontu slavivši u svojoj dvorani u trećoj utakmici sa 102-98. Raptorsi su bili u velikom zaostatku, pet minuta prije kraja Brooklyn je vodio s 93-78 da bi se gosti uspjeli vratiti i imati priliku za poravnanje. 19 sekundi prije kraja Patrick Patterson je promašio oba slobodna bacanja, na drugoj strani precizni su bili Paul Pierce i Joe Johnson te je Brooklyn poveo s 2-1 u seriji.

Johnson je predvodio strijelce Netsa s 29 poena dok je Deron Williams dodao 22 poena i osam asistencija. Kod Toronta DeMar DeRozan je ubacio 30 poena, Patterson 17, a Jonas Valančiunas deset poena i deset skokova.

Bullsi su uspjeli smanjiti na 2-1 protiv Washingtona zahvaljujući sjajnoj šuterskoj večeri Mikea Dunleavyja. 33-godišnji Dunleavy dosad je u karijeri imao maksimalno 17 poena uz tri ubačene trice i odigranih 28 minuta da bi srušio sva tri rekorda u Washingtonu ubacivši čak 35 poena uz šut za tricu 8-10 i 40 minuta provedenih na parketu. Iako Chicago nije briljantna šuterska ekipa, vanjski šut ga je odveo do pobjede pa je tako ključnu tricu 24 sekunde prije kraja ubacio Jimmy Butler čime je Chicago otišao do 94-91 i nije do kraja susreta ispuštao vodstvo.

Uz sjajnog Dunleavyja 15 poena je dodao Butler koji je uhvatio i pet skokova, a kod Wizardsa Bradley Beal je upisao 25 poena i pet dodavanja, John Wall 23 poena i sedam asistencija, Trevor Ariza 16 poena i 11 skokova te Marcin Gortat 13 poena i 11 skokova.

Dramatično je bilo u Portlandu gdje je Houston tražio pobjedu za ostanak u seriji. U velikoj borbi slavio je u produžetku sa 121-116 u susretu koji je jednako tako mogao otići i na drugu stranu. U posljednjoj minuti regularnog dijela susreta Blazersi su imali napad za pobjedu no Damian Lillard četiri sekunde prije kraja nije bio precizan i otišlo se u produžetak. Tamo je 11 sekundi prije kraja Troy Daniels ubacio tricu za 119-116 nakon čega Nicolas Batum promašuje tricu i Houston uzima pobjedu.

James Harden je ubacio 37 poena, ali je za to ispucao čak 35 lopti, a Dwight Howard dodao je 24 poena uz 14 skokova. Kod Blazersa Damian Lillard je stao na 30 poena te po šest skokova i dodavanja, a Nicolas Batum na 26 poena i devet skokova. (TS)

NBA doigravanje, Istok, prvi krug:

Brooklyn Nets - Toronto Raptors 102-98 (Johnson 29p, Williams 22p, 8as / DeRozan 30p, 5sk, 5as)

Brooklyn vodi 2-1 u seriji

Washington Wizards - Chicago Bulls 97-100 (Beal 25p, 5as, Wall 23p, 7as / Dunleavy 35p, sk)

Washington vodi 2-1 u seriji

NBA doigravanje, Zapad, prvi krug:

Portland Trail Blazers - Houston Rockets 116-121 produžetak (Lillard 30p, 6sk, 6as, Batum 26p, 9sk, 5as, Aldridge 23p, 10sk / Harden 37p, 9sk, 6as, Howard 24p, 14sk)

Portland vodi 2-1 u seriji