Dallas umalo prosuo +30

Houston razbio Indianu i nanio joj treći uzastopni poraz

James Harden je ubacio 28 koševa i predvodio košarkaša Houstona do pobjede u derbiju večeri NBA lige. Rocketsi su u svome Toyota Centeru nadigrali Indianu sa 112-86...

Vodeća momčad Istočne konferencije i jedina s osiguranim doigravanjem prvi je put ove sezone izgubila tri utakmice u nizu. S druge strane, Houstonu je ovo četvrta pobjeda zaredom i sada s omjerom 43-19 drži treće mjesto na Zapadu.

Harden je 16 od svojih 28 koševa ubacio u trećoj četvrtini kada se lomila utakmica i kada su Rocketsi prednost od tri koša pretvorili u vodstvo od plus 29. U posljednjoj se četvrtini Harden mogao odmarati, baš kao i Dwight Howard koji je zaključio dvoboj s 15 koševa i sedam skokova. Na drugoj je strani najraspoloženiji bio David West s 15 poena i deset skokova.

Dallas je pobijedio Portland sa 103-98 u utakmici koja je imala vrlo neobičan tijek. Naime, početkom druge četvrtine Mavericksi su vodili s čak 44-14 da bi onda sve prosuli i dopustili gostima da u trećoj dionici povedu sa 69-67. Uspjeli su, međutim, domaći košarkaši skupiti glave i u završnoj četvrtini izboriti pobjedu nakon tri uzastopne izgubljene utakmice. Dirk Nowitzki je s 22 koša bio prvo ime Dallasa, a Blazersima nije pomogla sjajna večer LaMarcusa Aldridgea koji je upisao 30 koševa i 17 skokova.

Dallas je na osmom mjestu Zapada s dvije pobjede više od Memphisa koji je u petak slavio na gostovanju kod Chicaga s 85-77. Grizzliesi su čvrstom obranom slomili Bullse i nanijeli im tek treći poraz u zadnjih 13 utakmica u ligi. Marc Gasol je s 18 poena i deset uhvaćenih lopti bio najistaknutiji pojedinac kod Memphisa.

Spomenimo i da je Denver nadigrao posrnule Los Angeles Lakerse sa 134-126 uz 32 koša i 13 skokova Kennetha Farieda, te 30 koševa i 17 asistencija Tya Lawsona. Lakersima je ovo bio 42. poraz i sada je i matematički jasno da će jedna od najslavnijih momčadi lige završiti sezonu s negativnim omjerom, po prvi put nakon sezone 2004/05. (TS)

NBA liga, petak:

Chicago - Memphis 77-85 (Gibson 18k / Gasol 18k, 10s, Miller 14k)

Toronto - Sacramento 99-87 (Ross 18k, DeRozan 15k, Patterson 15k / Cousins 24k)

Charlotte - Cleveland 101-92 (Jefferson 28k, Walker 20k, 14a / Deng 19k, Waiters 19k)

Boston - Brooklyn 91-84 (Rondo 20k, Green 15k / Johsnon 21k)

New York - Utah 108-81 (Anthony 29k, Smith 17k / Burks 18k, Hayward 18k)

New Orleans - Milwaukee 112-104 (Davis 29k, 14s, Evans 25k / Middleton 25k)

Minnesota - Detroit 114-101 (Love 28k, 14s, Martin 24k / Monroe 20k, 15s)

Denver - LA Lakers 134-126 (Faried 32k, 13s, Lawson 30k, 17a / Gasol 27k)

Houston - Indiana 112-86 (Harden 28k, Howard 15k / West 15k, 10s)

Golden State - Atlanta 111-97 (Lee 18k, O'Neal 17k / Millsap 16k)

Dallas - Portland 103-98 (Nowitzki 22k, Calderon 19k / Aldridge 30k, 17s)