Houston 'ranio' Lakerse u krvavom obračunu

Los Angeles Lakersi silovito su odradili osnovni dio sezone u NBA ligi, a potom i prvu rundu doigravanja s Utah Jazzom. Protiv Houstona su pokazali i da su ranjivi...

Rocketsi su kreirali veliko iznenađenje u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije pobijedivši 100-92 najbolju momčad Zapada u Los Angelesu. Premda su u osnovnom dijelu sezone bili bolji od teksaške momčadi u sva četiri međusobna ogleda, početak međusobnih ogleda iskrojio je drugačiji rasplet.

Borbena i doslovno krvava utakmica (čistači nekoliko minuta prali krv Shanea Battiera) otišla je na stranu Rocketsa predvođenih nezaustavljivim centrom Yao Mingom (28 poena, 10 skokova). Iako je i on zbog nezgodnoga pada morao propustiti nekoliko minuta utakmice (koljeno) kineski je centar dominantno odradio svoje minute i pogurnuo momčad do iznenađenja.

Lakerse je pokopao šut za tri poena (2-18), a promašajima su se istaknuli Kobe Bryant (1-7), te Derek Fisher (0-4) i Trevor Ariza (0-4). Vođa Lakersa ostvario je svoju normu (32 poena, osam skokova) uz 22 od posljednja 42 poena domaćina, međutim, Houston je ostao nedodirljiv.

Do 'breaka' je došao i sastav Orlando Magica i to kod aktualnih prvaka Celticsa u Bostonu. Bilo je 95-90 za momčad s Floride predvođene moćnim Dwightom Howardom (16 poena, 22 skoka), koja je u jednom trenutku drugoga poluvremena imala prednost od 28 koševa.

Za Boston još uvijek, podsjetimo, ne igra ozlijeđeni Kevin Garnett što se itekako vidjelo u prvoj seriji prvaka protiv Chicago Bullsa, a još će se više osjetiti protiv momčadi koja ima silu u reketu. Pogotovo kada, kao što je sada bio slučaj, strijelci momčadi zakažu, pa Ray Allen i Rajon Rondo svaki iz igre pogodi tek dvije od dvanaest lopti.

Nastavak serije ovih polufinalnih parova jest u srijedu, a momčadi koje su bile domaćin u prvoj utakmici imat će priliku na svom terenu izjednačiti seriju.

NBA doigravanje, polufinale:

Istočna konferencija
Boston Celtics (2) - Orlando Magic (3) 90-95 (Pierce 23p, 5s / Howard 16p, 22s, Lewis 18p, 7s)
Orlando vodi 1-0 u seriji

Zapadna konferencija
Los Angeles Lakers (1) - Houston Rockets (5) 92-100 (Bryant 32p, 8s, 4a / Ming 28p, 10s, Artest 21p, 7a)
Houston vodi 1-0 u seriji