Zanimljiva večer u NBA-u

VIDEO Durant u ludoj završnici slomio Clipperse, dobri Hezonja i Bogdanović

Zanimljiva večer u NBA ligi je iza nas, a Bojan Bogdanović i Mario Hezonja imali su dvoznamenkasti učinak i njihove momčadi ostvarile su vrijedne gostujuće pobjede...

Brooklyn Netsi su dan nakon poraza od Minnesote gostovali u Chicagu i pobijedili favorizirane Bullse 105:102! Iako u završnici utakmice naš Bojan Bogdanović nije zaigrao, odigrao je ukupno 27 minuta, zabio 12 i ugrabio dva skoka. Najefikasniji je bio Brook Lopez s 21 poenom i 12 skokova.

Kod domaćih Jimmy Butler postigao je 24, Pau Gasol 20 uz devet skokova, ali Derrick Rose ostaoje samo na osam. Također, Joakim Noah se ozlijedio za Bullse i to ih boli više od poraza. Sad su na 15-11 omjeru i nastavljaju se mučiti u sezoni, no u boljoj su situaciji nego Netsi s omjerom 8-20.

Orlando Magic nema tih problema, jer prošlih sezona bili su iznimno loši te im je pobjeda u Madison Square Gardenu protiv New York Knicksa (107:99) donijela mir, sad su na 16-12 i doigravanje se čini itekako izglednim. I ponovno ih je vodio do pobjede Nikola Vučević (26p, 9s), ali odmah uz bok bio mu je Harris (20). Naš Hezonja odigrao je 19 minuta, zabio 11 i skupio tri asistencije.

Kod Knicska najbolji strijelac bio je Thomas (24), a do njega standardno efikasni Anthony (23p, 6a). Knicksi nisu ni sjena one loše momčadi iz prošle sezone, na omjeru su 14-15 i možda će Njujorčani ponovno gledati doigravanje nakon duge tri godine. A te sad davne 2013. su i prošli prvi krug doigravanja po prvi put nakon 2000.

A polako se i na Damjana Rudeža gleda s takvim negativnim odmakom jer u svojih deset minuta na parketu u porazu kod Celticsa (99:113) imao je jednu osobnu pogrešku. Niti jedan pokušaj prema košu, ništa. Zato su Wiggins (26) i Towns (25p, 16s) nosili momčad, ali nisu mogli protiv superefikasnog Bostona. Imali su šest dvoznamenkastih igrača, igrali su brzo i poletno, jednostavno Wolvesi nisu imali šanse i na omjeru su 11-17, dok su Celticsi na 15-13.

Osim Celticsa i Timberwolvesa, identičan rezultat bio je na utakmici Washington Wizardsa i Sacramento Kingsa (Duje Dukan nije bio u kadru, John Wall je s 19 asistencija srušio osobni rekord), a 99 su zabili još Knicksi i LA Clippersi u tijesnom domaćem porazu 99:100 od Oklahoma City Thundera (Paul 32p, 10a/Westbrook 33p, 7a). Ključni trenutak dogodio se u završnici utakmice kada je Durant zabio šut za vodstvo pet sekundi prije kraja te u zadnjem napadu blokirao Paula.