17 skokova i 11 blokada

VIDEO Ovo se doista rijetko viđa: Monstruozna partija!

Nesvakidašnji "triple-double" učinak ostvario je centar Miami Heata Hassan Whiteside u 98-95 gostujućoj pobjedi protiv Denver Nuggetsa.

Košarkaši Brooklyn Netsa nisu uspjeli povezati dvije domaće pobjede zaredom u NBA ligi, dvije večeri nakon što su u svom Barclay's Centeru svladali gradske suparnike New York Knickse vratili su se lošim navikama ove sezone, te izgubili od Portland Trail Blazersa sa 104-116.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović odigrao je skromnu utakmicu, za 16:00 provedenih na parketu ubacio je tri poena (šut za dva 1-4, trica 0-2, slobodna bacanja 1-2) uz dva skoka.

Netsi su devet minuta prije kraja bili u prednosti od 90-86, ali tada je stvar u svoje ruke uzeo najbolji igrač Blazersa Damian Lillard i serijom dalekometnih pogodaka "prelomio" dvoboj u korist svoje momčadi. Lillard je utakmicu završio sa 33 koša i 10 asistencija, dok je kod Netsa najbolji bio Brook Lopez sa 25 ubačaja. Oba sastava su izvan pozicija koje vode u doigravanje, Portland je s omjerom 18-24 deveti u Zapadnoj konferenciji, dok je Brooklyn sa 11-29 pretposljednji, 14. na Istoku.

I drugi hrvatski košarkaš koji je nastupio u petak na NBA parketima, Damjan Rudež nije imao razloga za zadovoljstvo, njegovi Minnesota Timberwolvesi upisali su visok 93-113 poraz na gostovanju kod vodeće momčadi svoje skupine Nortwest Oklahoma City Thundera. Rudež je dobio samo 2:11 minuta i za to vrijeme postigao dva koša (šut za dva 1-1).

Westbrook u elementu

Utakmica u Chesapeake Energy Areni bila je jednosmjerna od samoga početka, domaći su u jednom trenutku imali i 26 koševa prednosti, a novim "triple-double" učinkom istaknuo se Russell Westbrook sa 12 koševa, 11 skokova i 10 asistencija. Kevin Durant je također bio svestran sa 21 ubačajem, 6 skokova i 7 asistencija kod pobjednika, dok je Andrew Wiggins sa 25 pogodaka predvodio Wolvese.

S omjerom 29-12 Oklahoma City se nalazi na trećem mjestu Zapada, dok je MInnesota sa 12-29 pretposljednja, 14. u svojoj konferenciji.

Prošlogodišnji finalisti Cleveland Cavaliersi oporavili su se od nesretnog poraza kod San Antonio Spursa (95-99) u četvrtak sigurnom 91-77 pobjedom kod Houston Rocketsa dan kasnije. Domaća momčad odigrala je katastrofalno u napadu, u prve tri četvrtine ubacila je tek 51 poen, a susret je završila sa samo 35 posto šuta iz igre. Cavsi su to iskoristili, te su početkom četvrte četvrtine imali i najveću prednost od 21 razlike (76-55) i mirno priveli dvoboj kraju. Kyrie Irving sa 23 i LeBron James sa 19 poena bili su najbolji kod Cavsa, dok se Dwight Howard sa 14 koševa i 11 skokova istaknuo kod Rocketsa.

S omjerom 28-10 Cleveland je uvjerljivo vodeći na Istoku, dok je Houston sa 21-20 sedma momčad Zapada.

Derbi u Chicagu, sjajna partija Hassana Whitesidea

Derbi večeri igrao se u Chicagu gdje su Dallas Mavericksi svladali domaće Bullse sa 83-77. Veteran Dirk Nowitzki predvodio je goste sa 21 košem, Deron Williams je dodao 18, dok Bullsima nisu bili dovoljni Derick Rose sa 18 i Pau Gasol sa 17 pogodaka. Izostao je učinak Jimmyja Butlera koji je večer nakon učinka karijere od 53 koša protiv Philadelphije ostao na samo četiri ubačaja. Više od poraza Bullse je zabrinula nova ozljeda Joakima Noaha kojemu je iskočilo rame u prvoj utakmici po povratku na teren nakon mjesec dana izbivanja.

Mavsi su stigli na omjer 23-18, te drže peto mjesto na Zapadu, dok su Bullsi sa 23-16 treći na Istoku.

Nesvakidašnji "triple-double" učinak ostvario je centar Miami Heata Hassan Whiteside u 98-95 gostujućoj pobjedi protiv Denver Nuggetsa. On je ubacio 19 koševa, sakupio 17 skokova, te podijelio čak 11 blokada domaćim igračima. Ovom pobjedom Miami je stigao na omjer 23-17 i izjednačio se s Atlanta Hawksima na vrhu skupine Southwest. Miamiju je pomogao i poraz Hawksa na gostovanju kod Milwaukee Bucksa koji su slavili sa 108-101 nakon produžetka, a u toj utakmici odličan je bio grčki reprezentativac Giannis Antetokounmpo sa 28 poena i 16 skokova.

Rezultati susreta američke profesionalne košarkaške NBA lige igranih u petak:

Brooklyn - Portland 104-116

Bojan Bogdanović igrao je 16:00 minuta za Brooklyn i postigao 3 poena (šut za dva 1-4, trica 0-2, slobodna bacanja 1-2) uz 2 skoka

Oklahoma City - Minnesota 113-93

Damjan Rudež igrao je 2:11 minuta za Minnesotu i postigao 2 poena (šut za dva 1-1)

4. Denver 15 25 .375 13 1/2
5. Minnesota 12 29 .293 17