Momčadska pobjeda

Grčka potvrdila klasu i razbila Belgiju za četvrtfinale Eurobasketa

Grčki košarkaši izborili su četvrtfinale Eurobasketa pobijedivši u Lilleu s lakoćom Belgiju sa 75-54 (16-15, 18-16, 23-11, 18-12).

Grci nisu dopustili nikakvo iznenađenje protiv Belgijanaca, iako su Spanulis i društvo utakmicu 'prelomili' tek u trećoj četvrtini koju su dobili s 23-11 i stekli nenadoknadivih 15 razlike. Kod Grka su najefikasniji bili Bourousis (14), Koufos (13, 9 skokova), Antetokoumpo (10, 10 skokova) i Printezis (10), dok je Belgijance predvodio Gillet (14). Grci su još bez poraza na prvenstvu, au u četvrtfinalu čekaju boljega iz dvoboja Španjolska - Poljska.

Ranije su lošarkaši Latvije prvi ušli u u četvrtfinale EuroBasketa svladavši Sloveniju sa 73-66 (20-20, 22-20, 13-12, 18-14).

Latvija je utakmicu 'prelomila' sredinom posljednje četvrtine kada je serijom 8-0, koju su kreirali Janičenoks (trica) i Beržinš (dvica i trica), pobjegla na 10 razlike - 67-57.

Janis Strelnieks utakmicu je završio sa 17 koševa, osam asistencija i šest skokova, Kaspars Beržinš je dodao 13, dok je kod Slovenije jedini raspoložen bio Zoran Dragić sa 17 pogodaka.

Latvija će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv pobjednika susreta Francuska - Turska koji je na programu u 21 sat.

U nedjelju su na rasporedu preostala četiri susreta osmine finala, Hrvatske će igrati protiv Češke od 12 sati, potom slijede utakmice Srbija - Finska (14.30 sati), Izrael - Italija (18.30 sati) i Litva - Gruzija (21 sat).