naklonite se

Ponizili su Kobea i Lakerse i ušli u NBA povijest: Nitko nikad ovo nije napravio

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi postali su prva momčad koja je u sezonu krenula s 16 pobjeda u 16 utakmica...

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriors postali su sinoć i rekorderi ostvarivši 16 uzastopnu pobjedu od početka sezone trijumfom nad Los Angeles Lakresima od 111-77.

U rekordu Warriorsa, Stephen Curry je zabio 24 koša uz devet asistencija. Golden State je tako nadmašio najbolji početak sezone koje su 1948./49 imali Washington Capitolsi i 1993./94. Houston Rocketsi. Kobe Bryant je pogodio jedan šut iz 14 pokušaja upisavši samo četiri koša i izjednačivši se s najgorim učinkom u karijeri. Lakersi su pali na 2-12, što je najgori drugi početak sezone u NBA. Draymond Green je ubacio 18 koševa uz sedam skokova i pet asistencija.

Golden State je postao šesta momčad u povijesti NBA sa 20 uzastopnih pobjeda u regularnom dijelu sezone.

Indiana Pacersi su sa 123-106 slavili protiv Washington Wizardsa, a Paul George je zabio 40 koševa od čega sedam trica.C.J. Miles je dodao 32 pogotka za devetu pobjedu Indiane u 11 utakmica.
Kod Wizardsa najučinkovitiji je bio Gary Neal sa 23 koša. dok je Bradley Beal ubacio 20 , a John Wall 18. Wizardsi su pratili Pacerse i bili blizu većinu prvog poluvremena, a onda se Indiana odvojila.

Atlanta Hawksi su, nakon četiri poraza u pet zadnjih utakmica, sa 121-97 pobijedili Boston Celticse, a do pobjede su ih prevdodili Paul Millsap sa 25 i Jeff Teague sa 16 pogodaka.

Kod Bostona je najbolji bio Avery Bradley sa 25 pogodaka, a Isaiah Thomas je dodao 14. Kyle Korver, Thabo Sefolosha i Mike Scott su svaki zabili po 15 koševa i Hawksi nisu gubili ni jednom na utakmici osim u prvim minutama prve četvrtine. Atlanta je imala šut iz igre 56.3 posto, što joj je najviše ove sezone.

Memphis Grizzliesi su ostali neporaženi i šestu utakmicu zaredom, a Mike Conley je zabio 21 koš i Jeff Green u pobjedi Memphisa od 110-96 nad Dallas Mavericksima. Marc Gasol je ubacio 15 koševa uz 10 skokova za Memphis. Raymond Felton i J.J. Barea su svaki zabili po 16 koševa pokušavajući vratiti Maverickse u igru u zadnjoj četvrtini. Dirk Nowitzki je utakmicu završio sa 14 koševa, a Zaza Pachulia sa 13 i obojica su ugrabila 10 skokova.

Los Angeles Clippersi su prkeinuli niz od tri poraza, a Blake Griffin i DeAndre Jordan su postigli svaki po 18 pogodaka za pobjedu nad Denver Nuggetsima od 111-94. Jordan je učinku dodao i 11 skokova te četiri bloka, a Griffin 10 skokova. Chris Paul je zabio 15 koševa uz 10 asistencija. Danilo Gallinari je predvodio Denver sa 20 koševa i 18 skokova.

Derrick Rose se vratio na teren nakon pauziranja od dvije utakmice zbog ozljede zgloba i zabio 17 koševa u pobjedi Chicago Bullsa od 93-88 nad Portland Trail Blazersima. Jimmy Butler je ubacio 22 koša za Bullse koji su pobijedili u pet od zadnjih šest utakmica. Damian Lillard je za Portland zabio 19 koševa uz 10 skokova i osam asistencija.