nezaustavljivi su

VIDEO Warriorsi prvi u povijesti do čudesnog rekorda

Golden State je nastavio pohod prema čudesnom rekordu, a na tom putu je oborio još jedan legendarnih Bullsa...

Golden State Warriorsi su sinoć stigli do svoje 50. pobjede u sezoni u samo 55 utakmica čime su nastavili pohod prema NBA rekordu kojeg drže Chicago Bullsi Michaela Jordana i Scottieja Pippena iz sezone 1995./1996.

U Atlanti su pobjedom od 102-92 nad Hawksima ipak u nečemu nadmašili Bullse koji su 50 pobjeda ostvarili u 56 utakmica. Protiv Hawksa su aktualni prvaci pred kraj utakmice imali malo problema nakon što su prokockali prednost od 23 koša i dopustili čak Atlanti da povede u zadnjoj četvrtini, ali su se onda razbudili i utakmicu zaključili u svoju korist.

Warriorsi su imali prednost od 70-47 negdje na polovici treće četvrtine, ali je onda Atlanta napravila seriju 28-6 i povela nakratko na početku zadnje četvrtine. Stephen Curry je zabio 36 koševa, a Klay Thompson 27. Al Horford je predvodio Hawkse sa 23 poena.

Neočekivani poraz upisao je Cleveland Cavaliers, koji je pred svojim navijačima poražen od Detroit Pistonsa 96:88. Čak 30 poena Kyrieja Irvinga nije pomoglo, ponajviše iz razloga jer je LeBron James imao katastrofalnu večer. Pogodio je pet od 18 šuteva iz igre za 12 poena.

Detroit je imao čak šestoricu s dvoznamenkastim učinkom, a najučinkovitiji je bio Andre Drummond sa 16 poena i 15 skokova.

Minnesota Timberwolves je sa 124-122 pobijedili Boston Celticse, a do pobjede ju je odveo Karl-Anthony Towns koji je zabio 28 koševa uz 13 askokova i četiri asistencije. Marcus Smart je ispalio tricu sa zvukom sirene, ali je promašio i Boston je ostao bez pobjede.

Gorgui Dieng je ubacio 17 koševa uz 12 skokova, a Ricky Rubio je dodao 15 uz osam asistencija za Wolvese. Damjan Rudež nije igrao. Kod Celticsa najbolji je bio Jae Crowder s 27 poena i devet skokova. Timberwolvesi su nadskakali Celticse s 51-38.

Jedina utakmica koja je odlučena nakon produžetka sinoć bila je ona između Miami Heata i Indiana Pacersa. Miami je slavio nakon produžetka sa 101-93, iako je je igrao bez Chrisa Bosha, Dwayne Wade je promašio prvih deset šuteva, Luol Deng je imao problema s dislociranim prstom, a Beno Udrih je izašao u prvom poluvremenu zbog ozljede stopala. Goran Dragic je zabio 24 koša, a Hassan Whiteside 19 uz 18 skokova i Heat je stigao do treće uzastopne pobjede.

Najučinkovitiji u redovima Pacersa bio je Paul George koji je zabio 31 koš uz 11 skokova.