majstor tony

Francuzi očekivano razbili Latviju i došli na revanš Španjolskoj

Košarkaši Francuske očekivano su se pridružili Španjolskoj u polufinalu EuroBasketa čija se završnica igra u Lilleu. Francuzi su sa 84:70 bili bolji od Latvije...

Latvija je bila konkurentna samo u prvoj četvrtini kada je čak i vodila 25:21, no čim se Francuska 'uozbiljila' priči je bio kraj. Do poluvremena je Francuska okrenula rezultat i povela 40:38, a onda je u nastavku u potpunosti uništila nade gostiju.

Treću dionicu Francuska je dobila rezultatom 16:7, a potom je u posljednjoj mirno držala Latviju na distanci za konačnu pobjedu 84:70.

Eurobasket 2015

Najbolji u redovima Francuske bio je Tony Parker s 18 poena i šest asistencija, dok su Boris Diaw i Rudy Gobert pridodali 14, odnosno 13 poena. Kristaps Janicenkos ubacio je 16 u redovima Latvije.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Španjolske, koja je u ranijem četvrtfinalu slavila protiv Grčke 73:71. Bit će to repriza polufinala od prije dvije godine iz Slovenije, kada je Francuska slavila, a potom i uzela naslov europskog prvaka.