Sjajni Parker

Francuzi konačno srušili Argentince, SAD lako protiv Tunisa!

Drugog dana olimpijskog košarkaškog turnira za muškarce derbi kola igrali su Francuzi i Argentinci. "Trikolori" su iznenadili sve pobijedivši 71-64...

Gotovo ništa nije funkcioniralo kod Argentinaca danas (utorak), za razliku od nedjelje kada je momčadi trenera Julija Lamasa sve polazilo za rukom. Osim Manua Ginobilija i Luisa Scole, nijedan drugi Argentinac nije bio dvocifren, a tricaški trojac Carlos Delfino, Pablo Prigioni i Andres Nocioni je iza linije za tri poena kombinirano gađao 0-12. Argentina je u konačnici pogodila svega četiri trice.

S druge strane Francuzi su bili sjajni iz igre, ali i s crte slobodnog bacanja. Trica im je bila 9-25, dok su na liniji slobodnog bacanja promašili svega dvije lopte. Tony Parker je svojom mirnom rukom u završnici odvukao Francusku do velike pobjede. Ubacio je 17 poena, te podijelio pet asistencija za 30 minuta igre.

S druge strane 26 poena Ginobilija i 16 Scole nije pomoglo Argentincima da nakon "gaženja" Litve upišu i drugu pobjedu. Francuzima je ova pobjeda jako dobro došla nakon što ih je u 1. kolu deklasirao SAD.

SAD odradio posao protiv Tunisa

U posljednjem košarkaškom susretu drugog dana natjecanja za muškarce, SAD je u skupini A Olimpijskih igara lakoćom svladao Tunis 110-63, kojem je čak i dozvolio vodstvo na samom početku utakmice...

Poveli su Tunižani s 8-3, i 14-12, ali je onda cjelokupni "Dream Team" rekao: Enough! (dosta). Do kraja prvih 10 minuta SAD je poveo 21-15, a do kraja poluvremena 46-33.

To je čak bio i pristojan rezultat za Tunis, ali onda je uslijedila treća četvrtina u kojoj je SAD zabijao u prosjeku malo manje od četiri koša po minuti. Rezultatom 39-14 okončala je treća dionica, nakon koje SAD ponovno pustio "gas".

Posljednja dionica okončana je sa svega +9 u korist Amerikanaca (25-16), a u konačnici + 47 (110-63).

Apsolutno svi igrači SAD-a upisali su se u strijelce, a najviše su ubacili Kevin Love i Carmelo Anthony, svaki po 16. Treba reći da je Anthony 16 ubacio za svega 12 minuta na parketu.

Najbolji igrači SAD-a LeBron James i Kobe Bryant dobili su poštedu u ovoj utakmici pa su odigrali svega 18, odnosno devet minuta. Kevin Durant proveo je 23 minute na parketu za kojih je postigao 13 poena, uhvatio 10 lopti pod obručima i podijelio pet asistencija.

Kod Tunižana je Makram Ben Romdhane ubacio 22 poena.

U srijedu je dan odmora za muškarce, a onda slijedi treće kolo u kojem SAD igra protiv još jedne afričke reprezentacije – Nigerije. Derbije 3. kola igrat će u skupini A Litva i Francuska, dok će u skupini B najzanimljivije biti u susretu Brazila i Rusije. (TS)