FIBA Eurokup

Cibona pala kod kuće od Le Havrea nakon produžetka

U susretu 3. kola skupine S drugog kruga FIBA Eurokupa košarkaši Cibone su u KC Dražen Petrović nakon produžetka izgubili od Le Havrea 106-113 (27-25, 16-32, 23-27, 28-10, 12-19) upisavši prvi poraz u skupini.

Cibona je upisala poraz nakon što je u posljednjoj četvrtini nadoknadila čak 18 koševa zaostatka, te imala šut za pobjedu u regularnom dijelu, no Žižić je promašio. U dodatnih pet minuta Francuzi su bili bolji ostvarivši drugu pobjedu kojom su preuzeli vrh ljestvice.

Cibona je dobro otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine imala je dva koša prednosti (27-25). Međutim, u drugoj dionici su 'vukovi' neobjašnjivo stali i taj dio igre izgubili su čak 16 koševa razlike (32-16). Francuzi su dobili i treću dionicu (27-23), pa je Cibona na ulasku u zadnju četvrtinu imala 18 koševa zaostatka.

U tim trenucima činilo se kako će Francuzi ostvariti uvjerljivu pobjedu, međutim Cibona je odigrala fantastičnu četvrtinu nadoknadivši 18 koševa minusa i još bila u prilici u zadnjem napadu izboriti pobjedu. Međutim, Žižić nije bio precizan. Cibona je posljednjih 10 minuta dobila 28-10 za konačnih 94-94. Momčad Damira Mulaomerovića je na otvaranju posljednje četvrtine načinila seriju 7-0, pa 13-2 približivši se na sedam koševa zaostatka. Pet minuta prije kraja Cibona je došla na pet koševa minusa (85-90), a 1:30 prije kraja na svega dva koša zaostatka (90-92). Minutu do kraja Cibona je povela 93-92 i imala dva slobodna bacanja no Krušlin je realizirao samo jedno za 94-92. Dva bacanja je zabio i Jean-Baptiste Adolphe izjednačivši na 94-94. U produžetku su gosti zabili tri trice i minutu prije kraja pobjegli na 107-100 što Cibona više nije uspjela nadoknaditi.

Le Havre je do slavlja predvodio Angell Vassallo s 31 košem. Jean-Baptiste Adolphe je upisao 'double-double' 19 koševa i 11 skokova, dok je Lawrence Hill dodao 18 koševa. Kod Cibone osam igrača je upisalo dvoznamenkasti broj koševa - najefikasniji su bili Filip Krušlin sa 18 koševa, te Ivan Siriščević sa 15 koševa. Marin Rozić, Nebojša Joksimović i Andrija Žižić zabili su po 12 koševa.

U drugom dvoboju Eurokupa iz ove skupine Pieno Žvaigždes je nakon produžetaka pobijedio Energia Targu Jiu 95-93 ubilježivši prvu pobjedu.

Na ljestvici vode Le Havre i Cibona sa po dvije pobjede i jednim porazom, dok Pieno Žvaigždes i Energia Targu Jiu imaju skor 1-2.

U 4. kolu Cibona gostuje kod Energie Targu 20. siječnja, a istog dana Pieno Žvaigždes će ugostiti Le Havre.