Euroliga - Top 16

Fenerbahče pobijedio Olympiakos, Bogdanović i Žorić solidni

Fenerbahce je u susretu 8. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige na svom parketu svladao aktualnog europskog prvaka Olympiakos sa 78-74.

Hrvatski košarkaški reprezentativci Bojan Bogdanović i Luka Žorić odigrali su dobre utakmice u dresu Fenerbahce Ulkera koji je u susretu 8. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige na svom parketu svladao aktualnog europskog prvaka Olympiakos sa 78-74.

Oba naša igrača susret su završila sa po devet ubačaja, Bogdanović je igrao 30 minuta, imao šut za dva 4-7, trice je gađao 0-2, a slobodna bacanja 1-2, te je dodao tri asistencije, dok je Žorić igrao 15 minuta, imao šut za dva 4-7, slobodna bacanja je gađao 1-1, usto je i dva puta uspješno skočio.

Oba sastava sada imaju po četiri pobjede i poraza, te s Panathinaikosom i Unicajom dijele treće mjesto na ljestvici. Na vrhu je Barcelona sa 8-0 ispred Emporio Armanija koji je na 5-3.

Krunoslav Simon ubacio je 18 poena (šut za dva 2-5, trica 4-5, slobodna bacanja 2-2), te imao pet skokova i jednu asistenciju, ali njegov Lokomotiv Kuban iz Krasnodara izgubio je sa 93-94 na gostovanju kod CSKA u Moskvi. CSKA je vodeći na ljestvici skupine F sa sedam pobjeda i jednim porazom, dok je Lokomotiv Kuban na diobi petog mjesta s Galatasarayem s omjerom 3-5.

Uz CSKA, na omjeru 7-1 je i madridski Real koji je rutinski sa 80-57 svladao Partizan. (Hina)