I Olympiacos gazi

Fener na hrvatski pogon: Bogdanović i Žorić najbolji u novoj pobjedi

Poslije odigranih šestih utakmica savršeni su u Euroligi i dalje košarkaši Fenerbahčea i Olympiacosa, prvaci Europe posljednje dvije sezone.

Fenerbahče je na svom parketu pobijedio Budiveljnik s uvjerljivih 84:68, a klub iz Istanbula su do nove pobjede i savršenih 6-0 vodili hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Luka Žorić, koji su bili najbolji strijelci svog kluba na ogledu. Ključna je bila druga četvrtina koju je Fenerbahçe dobio s 25:12 i na odmor se otišlo s prednošću domaćina 52:35, koja je potom samo održavana u drugom dijelu.

Bogdanović je za 23 minute postigao 20 poena uz dvije ukradene lopte. Za dva poena je gađao sjajnih 9-10, promašio je dvije trice i ubacio dva slobodna bacanja. Žorić je, pak, za 18 minuta postigao 15 poena uz dva skoka. I on je imao sjajan šut: 6-7 iz igre i 3-4 za jedan.

I Olympiacos ima omjer 6-0, a ovog je petka prvak Europe slavio u Malagi kod Unicaje 82:74. Odlučio je, dakako, fantastični Vassilis Spanoulis (21 poen i četiri asistencije) ubacivši tri trice u završnici.

Petu je pobjedu upisao Lokomotiv Kubanj koji je, u skupini D, doma svladao Crvenu zvezdu 79:72. Hrvatski košarkaš Kruno Simon je za pobjednika igrao 16 minuta: postigao je 10 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju. Pametno je trošio lopte: 0-1 za dva, 2-2 za tri i 4-4 s linije slobodnih bacanja.

Euroliga, 6. kolo:

skupina A

Fenerbahče - Budiveljnik 84:68

Redoslijed: 1. Fenerbahče 6-0, 2. Barcelona 4-2, 3. CSKA 4-2, 4. Nanterre 2-4, 5. Budiveljnik 1-5, 6. Partizan 1-5.

skupina C

Unicaja - Olympiacos 74:82

Redoslijed: 1. Olympiacos 6-0, 2. Galatasaray 4-2, 3. Bayern 3-3, 4. Unicaja 2-4, 5. Zielona Gora 2-4, 6. Montepaschi Siena 1-5.

skupina D

Lokomotiv - Crvena zvezda 79:72

Redoslijed: 1. Lokomotiv 5-1, 2. Maccabi 4-2, 3. Panathinaikos 3-3, 4. Kutxa Laboral 3-3, 5. Crvena zvezda 2-4, 6. Lietuvos Rytas 1-5.