17 poena Popovića

Euroliga: Zagreb se porazom u Kaunasu oprostio od Topa 16

Košarkaši Zagreba završili su s nastupom u Euroligi za ovu sezonu. U desetom su kolu izgubili u Kaunasu od Žalgirisa sa 87-76 što ih je zadržalo na posljednjem mjestu skupine B…

Imali su ''mravi'' priliku pobjedom u Litvi doći do plasmana u drugi krug, ali nisu bili ni blizu takvom dosegu. Iako konačni rezultat i ne izgleda toliko loše, treba reći da je Žalgiris poluvremenu vodio sa 46-29, a u drugoj je četvrtini u nekoliko navrata vodio i s više od 20 koševa prednosti. U posljednju četvrtinu domaći su ušli s vodstvom 66-50. Tri minute prije kraja utakmice hrvatski su prvaci došli na minus sedam (79-72), ali pravu priliku za senzacionalni preokret ipak nisu dobili.

Zagreb je u uvodu poveo sa 7-2, ali Žalgiris je uzvratio serijom 23-5 i kola su za momčad Vladimira Androića nepovratno krenula nizbrdo. Domaći su košarkaši tricama zatrpavali Zagrebov koš, a prednjačio je naš Marko Popović koji je dvoboj zaključio sa 17 poena (dvice 1-2, trice 5-9), tri asistencije i jednim skokom za 24 minute igre.

Veliki udarac za ''mrave'' je bila i ozljeda njihova najboljeg igrača Krunoslava Simona koji je zbog ozljede gležnja odigrao samo četiri i pol minute. U takvoj situaciji ''zagrebaši'' se nisu snašli, posebno ne u prvom poluvremenu, a u nastavku više nisu mogli dostići veliki zaostatak.

Kod Zagreba je s 20 poena i osam skokova najbolji bio Mario Kasun, dok je Petar Babić dodao 17 koševa. Osim Popovića, u Žalgirisovom se dresu istaknuo i Sonny Weems s 20 poena.

CSKA je natjecanje po skupinama zaključio s maksimalnim učinkom. Slavio je i u srijedu u Malagi, svladavši Unicaju s 91-83. Najbolji je u poraženom sastavu bio naš Hrvoje Perić sa 16 koševa (dvice 6-9, slobodna bacanja 4-6), sedam skokova i četiri asistencije za 32 minute na parketu. Luka Žorić je za 21 minutu ubacio 12 koševa (dvice 4-9, slobodna bacanja 4-6) i uhvatio osam lopti pod obručima. Miloš Teodosić je s 18 poena i deset asistencija bio prvo ime u ruskoj momčadi.

Panathinaikos je kod kuće svladao Brose Baskets sa 71-66 što je u Top 16 odvelo Žalgiris.