Vujo u odličnoj formi

Euroliga: Vujčić bolji od Baraća

Odigrane su utakmice 2. kola Top 16 Eurolige košarkaša u skupinama E i F, a u akciji su bila i trojica hrvatskih igrača. U dvoboju 2. skola skupine E Olympiakos je na svom parketu svladao Tau Ceramicu sa 73-70…

Nikola Vujčić je u pobjedu domaćina za 21 minutu ugradio 9 koševa (šut za dva 4-7, slobodna bacanja 1-1) uz po 4 skoka i asistencije, dok je Stanko Barać za Tau Ceramicu igrao 19 minuta i postigao četiri poena (šut za dva 2-2) i šest skokova. Olympiakos je predvodio Lynn Greer sa 21, a Tau Ceramicu Igor Rakočević sa 23 pogotka. Oba sastava nakon dva kola imaju po pobjedu i poraz.

Madridski Real je u završnici u Berlinu uspio preokrenuti zaostatak, te svladati domaću Albu sa 87-84. Marko Tomas je za Real igrao samo sedam minuta i postigao dva poena (šut za dva 1-4, trica 0-1) uz jedan skok. Najbolji kod Reala bio je Louis Bullock sa 19, a kod Albe Julius Jenkins sa 21 košem. Real sada ima dvije pobjede, a Alba dva poraza.

U drugom dvoboju 2. kola skupine F Barcelona je uvjerljivo sa 85-65 svladala Maccabi, tako da obje momčadi nakon dva kola imaju po pobjedu i poraz. Barcelonu je predvodio David Andersen sa 17, a Maccabi D'or Fischer također sa 17 ubačaja.

Vodstvo na ljestvici skupine E preuzeo je Armani Jeans iz Milana koji je ostvario drugu tijesnu pobjedu od dva poena razlike, ovoga puta na gostovanju kod poljskog Asseco Prokoma sa 62-60. Hollis Price (19) najbolji kod Armani Jeansa, a David Logan (16) kod Asseco Prokoma.