Arapović najbolji

Cedevita bez šanse u Ateni, Efes ispao uz 12 koševa Šarića

Hrvatski košarkaški prvak odradio je posljednje europsko gostovanje za ovu sezonu.

Košarkaši Cedevite su u susretu su 13. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige izgubili na gostovanju kod Panathinaikosa u Ateni sa 60:76 (7-20, 12-22, 18-16, 23-18).

Cedevita je vrlo loše odigrala prvo poluvrijeme u kojemu je postigla samo 19 koševa, pa je na velikom odmoru bilo čak 23 razlike za Panathinaikos i susret je bio odlučen. U trećoj četvrtini grčki je sastav povećao svoju prednost na najvećih 29 razlike (53-24) prije no što je malo usporio.

Opuštanje Panathinaikosa iskoristili su igrači hrvatskog prvaka koji su se u 35. minuti promakli na samo devet razlike (58-49), no potom su se domaći ipak malo uozbiljili i na kraju slavili sa 16 razlike.

Marko Arapović je sa 11 koševa i 8 skokova bio najefikasniji kod Cedevite, dok je James Gist sa 15 ubačaja i 9 skokova predvodio Panathinaikos.

Cedevita kolo prije kraja ima omjer pobjeda i poraza 3-10, te je već ranije izgubila izglede za prolazak u četvrtfinale, dok je Panathinaikos s omjerom 9-4 na diobi drugog mjesta u skupini s Lokomotivom Kubanom, te će se u posljednjem kolu boriti za prednost domaćeg terena u četvrtfinalu.

U posljednjem ovosezonskom susretu u Euroligi Cedevita će u četvrtak ugostiti Crvenu zvezdu.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷