Poraz Partizana

Euroliga: Slavlje Reala u Istanbulu, slaba večer Bogdanovića

U derbi utakmici 3. kola skupine A košarkaške Eurolige, madridski Real je prošao teško gostovanje, te je u Istanbulu sa 83-75 pobijedio uoči sezone pojačani Fenerbahçe...

Nanio je Real tako momčadi koju vodi Talijani Pianigiani prvi poraz ove sezone u Euroligi. Inače, tijekom cijele utakmice su Madriđani bili u vodstvu. Nekoliko se puta domaćin zahvaljujući McCalebbu, Andersenu i Preldžiću uspio približiti, ali do opasne prijetnje ipak nije došao.

Odlično je kod Reala odigrao Rudy Fernandez koji je ogled završio sa 21 poenom, pet asistencija i tri ukradene lopte. Imao je Rudy i dobar šut: za dva poena 5-7 i za tri 3-5. Pratili su ga Sergio Rodriguez sa 12 poena, šest asistencija, četiri skoka i tri ukradene lopte, te Jaycee Carroll sa 15 poena.

Kod domaćina su najviše zabili Omer Önan (14) i Andersen (13), dok hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović nije imao svoju večer. Za 17 minuta je postigao pet poena uz dvije asistencije i izgubljene lopte. Gađao je za dva poena 1-2, za tri 0-2, te je pogodio tri slobodna bacanja.

U skupini D je Lietuvos Rytas došao do prve pobjede u sezoni slavljem protiv Partizana 69-61. Serijom 12-0 krajem prve i početkom druge četvrtine Litavci su se odvojili od suparnika i prednost od sedam-osam poena čuvali do kraja.

Hrvatski košarkaš Leon Radošević je odradio 14 minuta bez promašaja. Gađao je 3-3 iz igre, te 2-2 s linije slobodnih bacanja. Ubacio je osam poena, te je imao tri skoka. Najbolji su kod pobjednika bili Predrag Samardžiski i Renaldas Seibutis sa po 14 poena.

U drugom ogledu ove skupine CSKA je rutinski pobijedio Brose Basket 76-67, a podvucimo 17 poena Sonnyja Weemsa, te 10 poena i 10 skokova Viktora Hrjape. (TS)