Talijani pali nakon produžetka

Euroliga: Prkačin nastavio Ciboninu bajku

Košarkaši Cibone u 5. su kolu skupine A prvog kruga Eurolige u svojoj dvorani svladali talijanski Air Avellino sa 82-79 nakon produžetka u kojem je junak bio kapetan Nikša Prkačin.

Ključne poene u posljednoj minuti produžetka postigao je kapetan Cibone Nikola Prkačin koji je prvo polaganjem 33 sekunde prije kraja doveo svoju momčadu vodstvo 79-77, da bi potom nakon promašaja Williamsa skočio u obrani, te potom pogodio oba slobodna bacanja 81-77.

>> VIDEO: Tučnjava i krvave glave igrača u Splitu

Cibona je u nekoliko navrata tijekom utakmice mogla i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali niti jednom nije uspjela prelomiti dvoboj. Čak niti nakon što su u 35. minuti stigli do najveće prednosti od 10 koševa razlike (67-57).

Najefikasniji u sastavu Cibone bio je Davor Kus sa 23 koša, a kod Air Avellina Chris Warren sa 20.

Nakon pet kola Cibona ima četiri pobjede i poraz, a Air Avellino dvije pobjede i tri poraza.