Gužva na vrhu

Iznenađenje u Pireju: Odlična partija Radoševića

Brose Baskets je u susretu 3. kola skupine F TOP-a 16 Eurolige kao gost iznenadio Olympiakos u Pireju sa 77:72.

Hrvatski košarkaš Leon Radošević odigrao je odličnu utakmicu za Brose Baskets koji je u susretu 3. kola skupine F TOP-a 16 Eurolige kao gost iznenadio Olympiakos u Pireju svladavši ga sa 77-72.

Radošević je u pobjedi svoje momčadi sudjelovao sa 14 koševa (šut za dva 5-9, slobodna bacanja 4-4) i tri skoka za 23 minute provedene na parketu.

Darius Miller je sa 23 koša predvodio Brose Baskets, dok je D.J. Strawberry sa 15 ubačaja bio prvo ime Olympiakosa. Oba sastava sada imaju po dvije pobjede i jedan poraz, kao i CSKA, Real i Himki. Laboral Kutxa i Barcelona su na omjeru 1-2, a Žalgiris na 0-3.

Dario Šarić odigrao je skromnu utakmicu u 84-71 pobjedi Anadolu Efesa protiv Darussafake u susretu 3. kola skupine E, on je za 15 minuta provedenih na terenu ostvario po četiri koša i skoka uz šut za dva 2-7 i tricu 0-1, te dvije asistencije. Za drugu pobjedu Anadolu Efesa najzaslužniji su bili Jayson Granger sa 15 i Derrick Brown sa 13 poena, dok je najefikasniji kod Darussafake, koja je pretršjela i treći poraz, bio Scottie Wilbekin sa 20 ubačaja.

Nakon tri kola u skupini E vodi Fenerbahce s tri pobjede, Anadolu Efes, Unicaja i Lokomotiv Kuban su na 2-1, Crvena zvezda, Panathinaikos i Cedevita na 1-2, a Darussafaka je na dnu sa 0-3.

U 4. kolu sljedećeg četvrtka Cedevita će u Zagrebu ugostiti Anadolu Efes.