Partizan u dvije utakmice ni 100 koševa

Euroliga: Olympiakos i CSKA vode 2:0, Vujo opet odličan

Košarkaši grčkog Olympiakosa poveli su u četvrtfinalnoj seriji Eurolige na tri pobjede s 2:0 nakon što su i u drugoj utakmici u Pireju svladali Real Madrid s 79:73, a istim rezultatom vodi CSKA nakon još jedne pobjede nad Partizanom.

U redovima Olympiakosa najbolji je bio Greer s 21 ubačajem, dok je Nikola Vujčić susret završio s 14 koševa, te po 3 skoka i asista za 25 minuta igre. Kod Španjolaca je najučinkovitiji bio Reyes s 23 koša, a Marko Tomas je za šest minuta imao 2 koša i jedan skok. Serija seli 31. ožujka u Madrid, a Grcima je dovoljna jedna pobjeda za prolaz na Final Four.

Košarkaši ruskog CSKA poveli su sa 2:0 nakon što su i u drugoj utakmici u Moskvi svladali beogradski Partizan s 77:50 (43:22). U redovima europskog prvaka najbolji je bio Slovenac Lorbek s 21 ubačajem, dok je hrvatski reprezentativac Zoran Planinić susret završio s 5 koševa i 1 skokom za 15 minuta igre. Kod Beograđana je najučinkovitiji bio Lasme s 15 koševa.

Partizan je u obje moskovske utakmice potpuno nadigran, izgubili su s ukupno 36 koševa razlike, a u dva su susreta zabili svega 97 koševa. Serija seli u Beograd, a Rusima je dovoljna jedna pobjeda za prolaz na Final Four.

Košarkaši talijanskog Montepaschija svladali su u Ateni Panathinaikos s 84:79 (38:43). Talijani su izjednačili omjer na 1:1, a serija 31. ožujka seli u Sienu.

U redovima domaćina najbolji su bili Batiste (16) i Nicholas (13), dok su momčad iz Siene predvodili McIntyre (24) i Kaukenas (22).

Omjer je izjednačila i Barcelona nakon što su u drugoj utakmici u svojon dvorani svladali Tau Ceramicu s 85:62 (46:40). Serija 31. ožujka seli u Vitoriju.

U redovima Barcelone najbolji su bili Slovenac Lakovič (17) i Iljasova (16), dok su goste predvodili Rakočević (18) i MacDonald (14). Kod Tau Ceramice hrvatski reprezentativac Stanko Barać nije ulazio u igru.