Unicaja slavila u Zagrebu

Šesti uzastopni poraz Cedevite u Euroligi

U susretu 10. kola E skupine TOP 16 košarkaške Eurolige Cedevita je u KC Dražen Petrović izgubila od Unicaje 78-91 upisavši šesti uzastopni poraz u ovom natjecanju...

Unicaja je posve zasluženo stigla do treće pobjede u TOP 16 i druge protiv Cedevite nakon što je na domaćem parketu slavila 90-67. Španjolci su dobili sve četiri dionice igre (25-23, 23-19, 17-12, 26-24), a u posljednjoj četvrtini imali su i 18 koševa viška (89-71).

Cedevita je dobro otvorila utakmicu. Povela je 6-0, a u petoj minuti je imala i sedam koševa prednosti (15-8). Nažalost, drugi dio prve četvrtine primao je gostima. Unicaja je serijom 12-2 okrenula rezultat, povela 20-17 i do odmora sačuvala prednost. U drugoj dionici Španjolci nisu ispuštali prednost i do velikog odmora imali su šest koševa viška (48-42). U trećoj četvrtini su pobjegli na plus 12, a u zadnjoj i do 18 koševa viška. Na koncu je bilo 91-78.

Kod Unicaje najefikasniji su bili Jack Cooley sa 16 koševa i 10 skokova, Nemanja Nedović s 15 koševa i pet asistencija, te Thomas Will i Fran Vazquez sa po 14 koševa. Kod Cedevite najefikasniji su bili James White sa 16, Jacob Pullen s 15, te Marko Arapović s 12 koševa. Miro Bilan je dodao 10 koševa i devet skokova.

U drugom susretu večeri Fenerbahče je na gostovanju pobijedio Lokomotiv Kuban 55-52 potvrdivši prvo mjesto. Goste su predvodili Bogdan Bogdanović sa 17 koševa i 6 skokova, te Luigi Datome s 10 koševa i osam skokova. Kod Kubana najefikasniji su bili Victor Claver s 12 koševa i 12 skokova, te Malcolm Delaney sa po 12 koševa i pet asistencija.

Fener vodi na ljestvici s devet pobjeda i jednim porazom, Lokomotiv je drugi (7-3), a na trećem mjestu je Panathinaikos (6-3). Slijede Crvena zvezda (5-4), Efes (3-6), Darušafaka 3-6, Unicvaja (3-7) i Cedevite (2-8).