Euroliga: Gostujuća pobjeda Cibone!

Košarkaši Cibone zabilježili su i drugu pobjedu na početku ovogodišnje košarkaške Eurolige. Na gostovanju kod Le Mansa Zagrepčani su slavili 58:54.

Cibona je vodila tijekom cijele utakmice, a domaći su im u prvom poluvremenu uspjeli zabiti mizernih 18 koševa, što se zbilja rijetko viđa čak i u europskog košarci. Perasovičevi Vukovi na odmor su otišli s ugodnih 29:18.

U drugom dijelu Cibosi su kontrolirali dvoboj do pred sam kraj, kada dolazi do klasične 'crne rupe' u njihovoj igri i Le Mans se vraća u utakmicu.

Hrvatska momčad je u zadnjoj dionici imala vodstvo 51:39, no Le Mans je serijom 13:0 došao do vodstva 52:51 minutu i 23 sekunde prije kraja utakmice. Cibona je bila bez koša pet minuta i činilo se kako je ova utakmica izgubljena. Ipak, 25 sekundi prije kraja Rawle Marshall je realizirao dva slobodna bacanja za vodstvo 53:52.

Cibona je potom 'ukrala' loptu domaćinima i Earl Calloway je izborio 'nesportski prekršaj', dva slobodna bacanja i loptu. Bacanje je realizirao i pitanje pobjednika je bilo razriješeno. Do konca utakmice domaćin je postigao još jedan koš, dok je Davor Kus u zadnjoj sekundi realizirao jedno slobodno bacanje i potvrdio pobjedu.

Najbolji igrači Cibone bili su Prkačin s 17 koševa i Calloway s 19.

U sljedećem kolu Perasovićevi košarkaši igrat će doma protiv jakog Olympiacosa.