Euroliga: Cibona prokockala +15 u posljednjoj četvrtini!

Košarkaši Cibone izgubili su već dobivenu utakmicu, u posljednjoj četvrtini ispustili su 15 poena prednosti.

Nevjerojatno je kako je Cibona uspjela izgubiti već dobivenu utakmicu. Cibosi su sjajno otvorili utakmicu. Nakon početnog vodstva domaćih 4:0, Cibona na krilima Andrića (8 koševa u prvoj četvrtini) radi seriju 14-0 i odlazi na deset razlike. U drugoj četvrtini Andriću su se pridružili Rozić i Tomas koji su stalno održavali ugodnu razliku Vukova, te se na poluvrijeme otišlo s prednošću Cibone od 33:26.

U nastavku domaći pokušavaju napraviti preokret, najbliže su bili u 24. minuti, kada Foirest pogađa tricu za 39:42, no već u sljedećem napadu Rozić tricom vraća na šest razlike za Cibonu. Marko Tomas nakon toga pogađa u nizu tricu i polaganje, a zatim Troha i Vukušić trice, i Cibona u 28. minuti odlazi na visokih +15 (58:43).

No neka druga Cibona je istrčala u posljednjoj četvrtini, domaći napad je proradio, probudio se Amerikanac Dixon i Cibona je izgubila dobivenu utakmicu. Iako je u posljednje 2 minute Cibona imala prednost 68:62, Asvel je predvođen Dixonom napravio seriju 9-0 i na kraju slavio 71:68.

Pri vodstvu 68:67 Rozić je promašio tricu, domaći su nakon toga zabili dvojku, da bi Vedran Princ u sljedećem napadu Cibone izgubio loptu. Brz prekršaj na Dixonu nije urodio plodom, pogodio je oba bacanja za 71:68, a pokušaj za tri poena Marka Tomasa bio je beznadan. Dovoljno je reći da su domaći posljednju četvrtinu dobili s 28:10.

Košarkaška Euroliga, 5. kolo:

Skupina A

Asvel - Cibona 71-68

Žalgiris - Fenerbahçe 78-84

Redoslijed: 1. Montepaschi 4-0, 2. Barcelona 4-0, 3. Fenerbahçe 3-2, 4. Žalgiris 1-4, 5. Asvel 1-4, 6. Cibona 1-4