Težak poraz kod CSKA

Euroliga: Cibona očekivano razbijena u Moskvi

Košarkaši Cibone u 2. su kolu skupine H Top 16 Eurolige izgubili na gostovanju u Moskvi kod aktualnog prvaka Europe CSKA sa visokih 61-87 (13-21, 17-21, 19-23, 12-22).

Moskovljani su već u prvoj četvrtini ostvarili osjetnu prednost od osam koševa razike, a sredinom druge četvrtine već je bilo i plus 20 (39-19). Ipak, do kraja poluvremena Cibona je uspjela smanjiti na 12 (42-30), a pred kraj treće dionice igre bilo je i samo sedam pogodaka prednosti za CSKA (56-49). No, tada je CSKA pojačao tempo igre, treću četvrtinu zaključio serijom 9-0, da bi u posljednjoj dionici ta razlika samo rasla.

Najefikasniji u sastavu Cibone bio je Alan Anderson sa 15 koševa, a kod CSKA Trajan Langdon sa 18.

Nakon dva kola Cibona ima po pobjedu i poraz, a CSKA dvije pobjede. Cibona će svoj sljedeći dvoboj igrati u četvrtak sljedećeg tjedna u Zagrebu protiv Fenerbahce Ulkera.