Ništa od iznenađenja

Euroliga: Cedevita izgubila kod Unicaje

Košarkaši Cedevite u susretu su 6. kola skupine B Eurolige pretrpjeli peti poraz, ovoga puta na gostovanju kod Unicaje iz Malage su izgubili sa 73-82 (23-22, 18-22, 22-22, 10-16).

Cedevita je odlično započela utakmicu, povela sa 6-0, te držala vodstvo tijekom čitave prve četvrtine. No, domaći su se s pet posljednjih poena u tom dijelu igre primakli na minimalni zaostatak (22-23), da bi seriju nastavili i početkom druge četvrtine kada su s još pet poena stigli i do prve prednosti (27-22).

Uz nekoliko domaćinskih odluka Unicaja je održala vodstvo i do odlaska na odmor na koji se otišlo s rezultatom 44-41.

Nastavak je protekao u stalnoj laganoj prednosti Unicaje, sve do dvije i pol minute prije kraja domaći su imali samo pet pogodaka razlike (76-71), a tada je Cedevitu u igru pokušao vratiti Roko-Leni Ukić, ali u dva je napada zaredom promašio šut za tricu što su iskoristili Kuzminskas i Toolson povisivši na nedostižnih 80-71 minutu i pol prije kraja.

Odličan je u sastavu Cedevite bio Miro Bilan sa 21 košem i osam skokova, dok je Roko-Leni Ukić dodao 15 uz devet asistencija i šest skokova. Ryan Toolson je sa 19 pogodaka predvodio Unicaju do četvrtog uspjeha u Euroligi ove sezone.

Nakon šest kola u skupini B moskovski CSKA je osigurao TOP 16 sa šest pobjeda, po četiri pobjede i dva poraza imaju Unicaja i Maccabi, ALBA je na omjeru 2-4, a Cedevita i Limoges na 1-5.

U 7. kolu Cedevita će za tjedan dana u KC "Dražen Petrović" ugostiti francuski Limoges (19.30).