'Pomeli' UNIKS

Euroliga: Barcelona prva izborila Final Four

Košarkaši Barcelone, europski prvaci iz pretprošle sezone, "pomeli" su kazanski UNIKS u četvrtfinalnoj seriji euroligaškog doigravanja te postali prva momčad s izborenim Final Fourom koji će se u svibnju igrati u Istanbulu...

U trećoj su utakmici, prvoj u Kazanu, igrači Xavija Pascuala slavili 67-56 upisavši i treću uzastopnu pobjedu. Premda su igrali loše, pogotovo u prvom poluvremenu koje su završili samo s 28 ubačenih poena uz očajan šut, Katalonci su na kraju slavili prebacivši u višu brzinu. Zabili su u drugom poluvremenu 39 koševa, te limitirali domaćine na samo 22; još su jednom slavili zahvaljujući svom ovosezonskom forteu - odličnoj obrambenoj igri.

Juan Carlos Navarro na kraju je bio najbolji strijelac na utakmici s 21 košem. Bio je jedini s dvoznamenkastom brojkom u pobjedničkoj momčadi.

Domaći je sastav predvodio Amerikanac s BiH-putovnicom Henry Domercant ubacivši 19 koševa.

Barcelona je nastup na Final Fouru osigurala treći put u četirima prošlim sezonama. (TS)