Eurobasket: Srbija bolja od domaćina

Košarkaši Srbije upisali su pobjedu u četvrtfinalnoj skupini F Eurobasketa. U ogledu koji je bio jako bitan za plasman u četvrtfinale Srbija je pobijedila domaćina 77-72...

Premda su cijelim tijekom utakmice vodili, srpski košarkaši nisu imali lagan put do uspjeha, koji im zajedno sa pobjedom protiv Španjolske u prvoj fazi natjecanja, donosi drugu pobjedu u skupini.

Odličnom igrom početkom posljednje četvrtine Poljska je gotovo potpuno poništila visoko vodstvo Srbije (56-40). Pet minuta prije kraja je Poljska došla do 64-62, ali do totalnog preokreta nisu uspjeli doći.

Nenad Krstić je bio najbolji u pobjedničkoj momčadi s 18 poena i osam skokova, dok su ga dobro pratili Milenko Tepić sa 11 poena, te po tri skoka i asistencije, kao i Novica Veličković sa 10 poena i sedam skokova.

Kod Poljaka istaknimo Koszareka (16 poena i četiri asistencije) i centra Gortata, koji je postigao 16 poena uz devet skokova.