Eurobasket: Španjolska serijom 23-0 do pobjede protiv Litve

Španjolska košarkaška reprezentacija napravila je veliki korak prema četvrtfinalu Europskog prvenstva kojem je domaćin Poljska. Do druge pobjede u skupini E došli su protiv Litve koju su uz pomoć serije 23-0 svladali 84-70...

Poraz koji su doživjeli od Turske španjolski su košarkaši brzo zaboravili, premda uvodne minute ogleda s Litvom nisu nagovještavale za njih sretan rasplet. Oslabljena Litva imala je prednost 24-15 nakon prve četvrtine, a potom u sedam uvodnih minuta druge četvrtine ostala bez poena, što su Španjolci iskoristili za vodstvo 38-24 čime su zagospodarili tijekom odigravanja utakmice.

Petravičius je s 13 koševa i osam skokova bio najbolji kod Litve koja više nije u borbi za medalju. 'Furiju' je do pobjede predvodio centar LA Lakersa Pau Gasol s 19 poena i osam uhvaćenih lopti.

Prednost do kraja susreta Španjolci nisu ispuštali te za siguran plasman u četvrtfinale moraju u sljedećem kolu svladati domaćina.