Eurobasket: Slovenija osigurala četvrtfinale

Slovenski košarkaši nastavljaju s impresivnim igrama na Europskom prvenstvu u Poljskoj. U ponedjeljak su u 4. kolu skupine F pobijedili domaću reprezentaciju sa 76-60 i tako osigurali četvrtfinale...

Poljaci su samo u prvoj četvrtini (17-11) imali prednost u odnosu na izabranike Jure Zdovca koji muku muči s ozljedama u svojoj momčadi. Uz Matjaža Smodiša koji je odigrao tek nekoliko minuta na Eurobasketu, zdravstvenih problema imaju i oba slovenska razigravača, Jaka Lakovič i Goran Dragič.

Ipak, u ponedjeljak je Lakovič stisnuo zube i uz Samu Udriha poveo preokret u drugoj četvrtini. Slovenija je na poluvrijeme otišla s minimalnom prednošću (31-29), ali na početku drugog dijela je uslijedio uragan. Serijom 15-1 naši su susjedi došli do 46-30 i tu je bio kraj svakoj neizvjesnosti.

>> Eurobasket: Slovenska oluja pomela Litavce

U posljednjoj četvrtini slovenska je prednost narasla i na 20 koševa razlike (62-42), a do kraja su utakmice Poljaci samo malo uspjeli uljepšati rezultat. Slovence je predvodio sjajni Erazem Lorbek s 20 koševa, devet skokova i pet asistencija, a velik je posao odradio i Lakovič s 14 poena i šest asistencija. U domaćoj momčadi najefikasniji su bili David Logan i Simon Szewczyk s 15 koševa.