Osam poena Tomića

Endesa liga: Real deklasirao Barcelonu i poveo 2-1 u finalu!

Košarkaši Real Madrida deklasirali su na svom parketu Barcelonu 85-59 (46-32) u trećoj finalnoj utakmici doigravanja španjolskog prvenstva i stigli na korak do osvajanja naslova prvaka...

Ovo bi mogla biti uistinu velika sezona za sportsko društvo Real Madrid. Nakon što su nogometaši osvojili naslov prvaka ispred branitelja naslova Barcelone, isti bi se scenarij lako mogao dogoditi i u košarkšakom prvenstvu u kojem, za razliku od nogometnog, odlučuje doigravanje.

Iako je Barcelona u osnovnom dijelu lige osigurala prvu poziciju, s tri pobjede više od Reala, u finalu doigravanja ''kraljevski klub'' vodi s 2-1 u pobjedama, a već je mogao biti i prvak, samo da u prvoj utakmici u Barceloni domaćin nije slavio sa sirenom 81-80 tricom Huertasa s devet metara.

Meč-loptu za naslov će Real imati već u srijedu, kada je na rasporedu četvrta utakmica, opet u Madridu. U slučaju pobjede katalonske momčadi, odlučujući, peti dvoboj igrao bi se 16. lipnja u Barceloni.

U trećoj utakmici u Madridu je domaćin na poluvremenu imao 14 razlike, nakon što je dobio drugu četvrtinu 21-9. Jednako uvjerljiv bio je i u trećoj s 23-10, pa je posljednjih 10 minuta bilo samo odrađivanje formalnosti.

Ante Tomić ubacio je 8 poena (3-5 iz igre, 2-4 iz slobodnih bacanja) uz 5 skokova i dvije asistencije u domaćem sastavu, kojeg su predvodili Jaycee Carroll sa 17 koševa i Felipe Reyes s 15 (7-7 iz igre) uz 8 skokova. Sergio Rodriguez je ovoga puta imao skromnu šutersku večer (6 poena, trice 0-4) ali je uknjižio čak 9 asistencija!

U skromnoj Barceloninoj momčadi je najbolji strijelac bio Judson Wallace s 13 koševa.

Inače, Real Madrid je imao 25 skokova više (48-23), 13 asistencija više (19-6), gađao je za dva poena 68% (28-41), a Barcelona samo 35% (12-34)...