Spursi preokrenuli 22 poena

Dva kluba iz LA-a pred ispadanjem iz NBA playoffa!

Sve je izvjesniji finale Zapadne konferencije NBA lige. San Antonio je protiv Los Angeles Clippersa poveo 3-0, dok Oklahoma City ima 3-1 protiv Los Angeles Lakersa...

Dvostruki je program bio u subotu u LA-u, ali u oba slučaja se domaći navijači nisu imali prilike radovati. San Antonio je dobio Clipperse 96-86 i poveo 3-0 u seriji. Dobio je San Antonio svih sedam dosadašnjih utakmica u doigravanju, a ovom je prilikom tek drugi put u tim ogledima ostao ispod granice od 100 postignutih poena.

Uspio je San Antonio nadoknaditi i minus od čak 22 poena nakon prve četvrtine (11-33). Donekle su Spursi nadoknadili minus u drugoj četvrtini, a potom su u trećoj uništili suparnika serijom 24-0!

Blake Griffin se ovom prilikom raspucao na strani LA Clippersa, postigao je 28 poena uz 16 skokova, ali niti to nije bilo dovoljno za prvu pobjedu njegove momčadi u konferencijskom polufinalu. Na drugoj je strani opet zapažen bio Tim Duncan sa 19 poena i 13 skokova, što mu je već peti "double-double" učinak u doigravanju. Tony Parker je ubacio 23 poena uz deset asistencija.

Oklahoma City je dobio sa 103-100 gostujući ogled kod Lakersa i vodi 3-1 u seriji. No, uz samo minimalno drugačije završnice utakmica trenutačan je rezultat mogao biti 3-1 za Lakerse.

Bryant i društvo su katastrofalnom završnicom (zadnja minuta) izgubili dobivenu drugu utakmicu, a i u subotu su sve do sredine posljednje četvrtine konstantno imali oko deset poena prednosti. No, onda su opet u završnici stali.

Minutu prije kraja su gosti izjednačili, a trinaest sekundi prije kraja je Kevin Durant zabio ključnu tricu za komotnih 3-1 svoje momčadi. Dvojac Westbrook - Durant je opet bio koban za Lakerse, pa je tako Westbrook ubacio 37 poena uz pet asistencija, dok je Durant dodao 31 uz 13 skokova. Kobe Bryant je sa 38 poena, te osam skokova i pet uspješnih dodavanja, bio uvjerljivo najbolje kod domaće momčadi. (TS)

NBA doigravanje, drugi krug Zapadne konferencije:

LA Clippers - San Antonio 86-96 (Griffin 28p, 16s / Parker 23p, 10a, Duncan 19p, 13s)

(San Antonio vodi 3-0 u seriji)

LA Lakers - Oklahoma City 100-103 (Bryant 38p, 8s, 5a / Durant 31p, 13s, Westbrook 37p, 5a)

(Oklahoma City vodi 3-1 u seriji)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.