Houstonu treba čudo

Durant i društvo prekidaju seriju poraza

Nakon pet pobjeda Oklahoma City Thunder (5-2) je malo spuštena na zemlju sa dva uzastopna poraza kombiniranom razlikom od 23 poena. Ali daleko od toga da imaju puno razloga za paniku, izgubili su od momčadi koje će najvjerojatnije vidjeti i u doigravanju.

Nakon Dallasa, poraz su im nanijeli igrači Portland Trail Blazersa rezultatom 93:103. Oklahoma City je cijelu utakmicu imala problema sa zaustavljanjem pick-and-rolla kojim su ih najčešće izluđivali Aldridge (30 koševa) i Felton (12 koševa i 7 asista).

„Trebali smo bolje odraditi svoj posao, ali oni su dobra momčad koja nam cijelu utakmicu nije dala disati. Vrlo su dobro izbalansirani, po snazi su vrlo blizu nama. Aldridge nas je uništavao cijelu večer i nikako ih nismo mogli izbaciti iz ritma. Morat se nastaviti poboljšavati. Mislim da igrači razumiju da s ovakvom igrom nećemo nikoga dobiti“, izjavio je trener Scott Brooks.

Nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena, gosti u nastavku ubacuju u brzinu više i lagano se odvajaju. U posljednju su četvrtinu ušli sa prednošću od četiri poena koju nikako do kraja susreta igrači Thundera nisu uspjeli nadoknaditi.

„Trebali smo igrati bolje u trećoj četvrtini. Kasnije je postajalo sve teže i teže uhvatiti priključak“, rekao je Brooks.

U porazu najviše se istaknuo bekovski dvojac Russell Westbrook s 22 koša, šest skokova i osam asistencija te James Harden s 23 poena, 4 skoka, 6 asistencija i 3 ukradene lopte. Thabo Sefolosha zbog bolesti nije mogao pomoči svojoj momčadi, a što bi se moglo ponoviti i protiv Houstona s obzirom da nije još uvijek odradio trening s momčadi.

Kevina Duranta je većinu vremena čuvao Gerald Wallace te je najveći razlog zašto je najbolji strijelac Thundera odigrao najgoru utakmicu sezone. Durant je ubacio 19 koševa, ali uz vrlo slab 8-26 šut iz igre.

Dan nakon što su pružili solidan otpor Lakersima, Houston Rocketsi (2-4) su odigrali očajnu utakmicu protiv Clippersa. Izgubili su 117:89, a moglo je biti puno i još gore. Trener Kevin McHale je nedugo nakon početka drugog poluvremena već odustao od utakmice i izvadio sve startere kako bi ih sačuvao za ogled s Thunderom. Tako nitko od igrača prve petorke nije proveo više od 26 minuta na parketu. Houston je već u prvoj četvrtini primio 41 poen, a do poluvremena 67.

„Nismo učinili ništa kako bi si omogućili da budemo u utakmici. Teško da se možemo nečemu dobrom nadati kad primimo preko 40 koševa u prvoj četvrtini. Nismo pokazali nikakav trud, borbenost i želju da bi imali šanse. Obrana jednostavno nije postojala večeras“, izjavio je trener Kevin McHale.

Trener Rocketsa otkako je preuzeo momčad inzistira na igri u obrani. To se još i pokazalo djelomično uspješnim na domaćim utakmicama, ali na gostovanjima su većinom odigrali jako loše. Taj je problem mučio i njegovog prethodnika Ricka Adelmana koji je mnogo puta naglasio da igrači se više oslanjaju na napad čim stvari krenu loše.

„Dominirali su cijelo prvo poluvrijeme. Uništili su nas u reketu. Chris Paul je prolazio pored naših igrača kad god je htio. Mislim da su u prvom dijelu šutirali 67 % iz igre. Mogu samo reći da je ovakva igra apsolutno neprihvatljiva“, rekao je McHale.

Jedini koji je nešto pokušavao bio je Kyle Lowry koji je u 26 minuta igre postigao 17 poena (5/8) uz 2 skoka i 5 asistencija.

Courtney Lee nije mogao pomoči svojoj momčadi zbog ozljede mišića lista, a njegov nastup je upitan i protiv Thundera.

PROGNOZA

Pobjeda domaćina s više od 8.5 razlike, SuperSport @1.85

Nakon dva uzastopna poraza Oklahoma City će sigurno pokušati vratiti se na pobjedničke staze. Otvorili su sezonu sa 5-0 omjerom, ali porazi od Dallasa i Portlanda su ih malo spustili na zemlju. Večeras im u goste dolazi momčad koja je ove sezone jako uvjerljivo izgubila svaki puta kada su igrali u gostima. Poraženi su kod Orlanda (104:95), Memphisa (113:93), Lakersa (108:99) i Clippersa (117:89). Teško je za očekivati da će bolje proći i protiv nabrijanih Duranta, Westbrooka i ostalih igrača Thundera. Obje ekipe su imale dovoljno vremena za odmor, prednost bi svakako trebala biti na strani Oklahome koja je bolje pokrivena na svakoj poziciji, a u Durantu, Westbrooku i Hardenu ima igrače koji mogu napraviti svaku obranu smiješnom, a pogotovo ovako lošu kao što ima Houston. Vjerujemo da će danas Rocketsi doživjeti još jedan uvjerljivi gostujući poraz.