Impresivna večer Bryanta

Druga uzastopna pobjeda Lakersa, sjajni Lillard zabio za pobjedu

Kobe Bryant i košarkaši Los Angeles Lakersa ponovo su pobijedili. Drugu uzastopnu pobjedu ostvarili su na gostovanju kod Philadelphije 111-98...

Riječ o dakle o mini pobjedničkom nizu Lakersa (nakon pobjede protiv Washingtona), prvom u skoro mjesec dana, pa su sada na omjeru od 11 pobjeda i 14 poraza.

Kobe Bryant odigrao je impresivan susret sa 34 koša, 4 skoka i 6 asistencija, a još su petorica njegovih suigrača upisala dvoznamenkaste brojke. Metta World Peace istaknuo se sa 19 koševa i rekordnih u karijeri 16 skokova, Dwight Howard je ubacio 17 koševa uz 11 skokova, dok je Darius Morris također ostvario rekordnih u karijeri 15 koševa, od čega sve u prvom poluvremenu. Pridodano li tome i 14 koševa Chrisa Duhona i 12 koševa Jodiea Meeksa nije čudo da su Lakersi pobijedili unatoč ponovnom izostanku Paua Gasola i Stevea Nasha.

Kod poraženih 76sersa, koji su sada na omjeru od 12 pobjeda i isto toliko poraza, najbolji sa 30 koševa bio je Nick Young, dok su po 16 zabili Spencer Hawes i Evan Turner.

Toronto Raptorsi savladali su u svom Air Canada Centeru Houston Rocketse 103-96 predvođeni Joseom Calderonom koji je ostvario drugi triple-double u karijeri sa 17 koševa, 14 asistencija i 10 skokova. Raptorsi su do druge uzastopne pobjede stigli zahvaljujući učinku igrača s klupe, pa je tako najefikasniji sa 24 koša bio Alan Anderson. DeMarcus DeRozan zabio je 19 koševa, a Ed Davis 13 za pobjedničku momčad, dok je Rocketse sa 28 koševa predvodio James Harden.

Denver Nuggetsi pregazili su u gostima Sacramento Kingse 122-97 ujednačenom momčadskom igrom. Istaknuo se JaVale McGee sa 19 koševa, 5 skokova i 3 blokade, slijedio ga je Danilo Gallinari sa 18 koševa u 26 minuta igre, dok je Jordan Hamilton dodao 15 koševa ušavši s klupe. Kod Sacramenta se sa double-double učinkom od 19 koševa i 11 skokova istaknuo DeMarcus Cousins.

Portland Trail Blazersi slavili su u svom Rose Gardenu sa 95-94 protiv New Orleans Hornetsa, a pobjedu im je donio Damian Lillard tricom 0.3 sekunde prije kraja. Trail Blazersi su ispustili 16 koševa prednosti iz treće četvrtine, ali ih je na kraju uspio spasiti Lillard i donijeti im 11. ovosezonsku pobjedu u 23. susretu.

J.J. Hickson vodio je pobjedničku momčad sa 24 koša i 16 skokova, LaMarcus Aldridge ubacio je 20 koševa, dok je Lillard završio utakmicu sa 16 koševa. Kod Hornetsa, kojima je ovo bio sedmi uzastopni poraz, najefikasniji je sa 26 koševa bio Ryan Anderson, dok je Greivis Vasquez uknjižio 23 koša, 11 asistencija i 8 skokova. (TS)